El. ME U-21: Polska przegrała u siebie z Izraelem

Polacy zawiedli i przegrali u siebie 1:2 z Izraelem.

Błędy indywidualne zadecydowały o porażce reprezentacji Polski U-21 w spotkaniu z Izraelem. Podopieczni Macieja Stolarczyka rozczarowali swoją postawą i przegrali 1:2. Po dwóch meczach eliminacji do młodzieżowego Euro Polacy mają na koncie trzy punkty.

Biało-Czerwoni wyszli na prowadzenie już w 7. minucie gry. Piłkarze trenera Stolarczyka założyli wysoki pressing na obrońców reprezentacji Izraela. Kiedy piłka trafiła do bramkarza Daniela Peretza, odważniej zaatakował go Kacper Smoliński. Gracz Pogoni Szczecin zablokował golkipera rywali i skierował futbolówkę do siatki.

Szansę na podwyższenie prowadzenia Polacy mieli w 21. minucie. Drugiego gola mógł zdobyć Smoliński, lecz tym razem w sytuacji "sam na sam" dobrze zachował się Peretz. Dziesięć minut później po groźnej akcji w boczną siatkę uderzył Mateusz Praszelik.

Wydawało się, że prędzej Polacy zdobędą drugą bramkę niż Izraelczycy doprowadzą do wyrównania. Nic bardziej mylnego. Po centrze ze skrzydła we własnym polu karnym skiksował Sebastian Walukiewicz. Interwencja stopera reprezentacji Polski była tak niefortunna, że piłka znalazła się w siatce bramki Marcela Lotki. Remis 1:1 utrzymał się do przerwy. Obie bramki padły po błędach indywidualnych.

Druga część gry rozpoczęła się w najgorszy możliwy sposób dla Biało-Czerwonych. Strzał z rzutu wolnego oddał Eden Karzev. Piłka skozłowała tuż przed Lotką i po jego rękach wpadła do siatki. Można było odnieść wrażenie, że bramkarz reprezentacji Polski mógł lepiej zareagować. Tak czy inaczej zawodnicy Stolarczyka musieli gonić wynik.

Polacy mieli problemy z utrzymaniem ciężaru gry na połowie przeciwników. W 75. minucie fatalny błąd przy wyjściu do piłki popełnił Lotka. Bramkarz reprezentacji Polski nie trafił w futbolówkę, po czym na pustą bramkę ruszył Omri Gandelman. Izraelski napastnik długo zwlekał z oddaniem strzału, co wykorzystał jeden z obrońców, który zablokował uderzenie.

W poczynaniach Polaków brakowało dokładności oraz przyspieszenia w kluczowych momentach rozgrywania akcji. Po upłynięciu czterech doliczonych minut arbiter zagwizdał po raz ostatni. Polska przegrała w Lublinie z Izraelem 1:2. Po dwóch meczach eliminacji do mistrzostw Europy U-21 Polacy mają na koncie trzy punkty. W grupie B prowadzą Niemcy.

Polska - Izrael 1:2 (1:1)

Bramki: Smoliński 7 - Walukiewicz 32 (s), Karzev 50

Polska: Marcel Lotka - Łukasz Bejger, Sebastian Walukiewicz, Jakub Kiwior - Wiktor Długosz (59. Mateusz Żukowski), Łukasz Poręba, Kacper Smoliński (81. Filip Marchwiński), Mateusz Praszelik (46. Mateusz Młyński), Mateusz Bogusz (85. Daniel Szelągowski), Michał Skóraś - Adrian Benedyczak.

Izrael: Daniel Peretz - Karm Jaber, Or Blorian, Gil Cohen, Doron Leidner - Osher Davida (77. Yuval Sade), Arad Bar (46. Ido Shahar), Omri Gandelman, Eden Karzev, Suf Podgoreanu (83. Maor Levi) - Stav Nachmani (68. Itay Buganim)