Kibice nie chcą piłkarskiego mundialu co dwa lata

Piłka nożna
Kibice nie chcą piłkarskiego mundialu co dwa lata
fot. PAP
Czy organizowane piłkarskiego mundialu co dwa lata zaburzy równowagę między rozgrywkami?

Organizacje kibiców z całego świata są przeciwne planowanej przez Międzynarodową Federację Piłkarską (FIFA) reformie, której celem jest przeprowadzanie mundialu co dwa lata. Argumentują, że "zniszczy to równowagę między rozgrywkami".

"Przytłaczająca większość kibiców sprzeciwia się organizacji mistrzostw świata co dwa lata" – napisało we wspólnym oświadczeniu około 50 organizacji zrzeszających fanów ze wszystkich sześciu federacji kontynentalnych.

 

"Taka decyzja grozi zniszczeniem i tak już kruchej równowagi między rozgrywkami lokalnymi, krajowymi, kontynentalnymi i międzynarodowymi w przeładowanym kalendarzu" - podkreślili kibice, dodając, że kochają mundial "właśnie dlatego, że jest wydarzeniem wyjątkowym".

 

Zobacz także: Osłabienia reprezentacji Polski przed meczem z Anglią

 

Debata w tej sprawie rozgorzała na nowo w ostatnich dniach po wypowiedzi dla dziennika "L'Equipe" byłego wieloletniego trenera Arsenalu Londyn Arsene'a Wengera, dyrektora ds. rozwoju FIFA, który opowiedział się za organizowaniem każdego roku wielkiej imprezy piłkarskiej, np. na przemian mundialu i mistrzostw Europy.

 

Innego zdania jest szef Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA) Aleksander Ceferin. Słoweniec oświadczył, że taki pomysł "rozwodni klejnot futbolu", jakim są mistrzostwa świata. 

PZ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie