KSW 63: Organizacja przyznała bonusy

Sporty walki
KSW 63: Organizacja przyznała bonusy
Fot. KSW
Jakub Wikłacz otrzymał bonus za najlepsze poddanie gali KSW 63.

Emocje po gali KSW 63 już opadły. W walce wieczoru Roberto Soldić pokonał przez TKO w trzeciej rundzie Patrika Kincla i obronił tytuł mistrzowski w wadze półśredniej. Tradycyjnie po wydarzeniu organizacja przyznała bonusy za najlepszy nokaut, poddanie i walkę gali.

Nagrodę za najlepszy nokaut otrzymał Tomasz Romanowski. Na KSW 63 "Tommy" zmierzył się z Aleksandrem Rakasem. Podczas bezpardonowej wymiany przy siatce zawodnik ze Stargardu trafił rywala lewym sierpowym. Chorwat padł jak rażony piorunem. Wtedy wkroczył sędzia. Dla Romanowskiego był to powrót na zwycięską ścieżkę po porażce z Patrikiem Kinclem na KSW 61. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Walka z Pudzianowskim? Khalidov zabrał głos

 

Wyróżniony za najlepsze poddanie gali został Jakub Wikłacz. Olsztynianin był wyraźnym underdogiem przed starciem z Antunem Raciciem. Mimo to "Masa" sprawił dużą niespodziankę i poddał reprezentanta Chorwacji duszeniem gilotynowym. Tym samym 24-latek zbliżył się do walki o mistrzowski tytuł, którego aktualnym posiadaczem jest Sebastian Przybysz. 

 

Z kolei za najlepszą walkę wieczoru zostało uznane starcie pomiędzy Pawłem Pawlakiem a Damianem Janikowskim. Pojedynek był toczony na dużej intensywności przez pełne trzy rundy. Ostatecznie na kartach punktowych lepszy okazał się "Plastinho". Łodzianin imponował wykorzystywaniem szerokiego arsenału technik stójkowych. Janikowski przebudził się w końcówce pojedynku, lecz do nie wystarczyło do odniesienia zwycięstwa. Niemniej jednak walka była bardzo widowiskowa i zasłużyła na wyróżnienie. 

 

Następna gala KSW odbędzie się 24 października w łódzkiej Atlas Arenie. Podczas wydarzenia z numerem 64 wystąpią m.in. Sebastian Przybysz i Karolina Owczarz. Ponadto dojdzie do wyczekiwanego boju pomiędzy Robertem Ruchałą a Patrykiem Kaczmarczykiem. 

 

KSW 63: Bonusy

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie