Liga Mistrzów w hokeju. Kalaber: Nie mamy nic do stracenia!

Zimowe
Liga Mistrzów w hokeju. Kalaber: Nie mamy nic do stracenia!
Fot. Cyfrasport
Mistrz Polski w dwóch pierwszych meczach LM zdobył wprawdzie tylko jeden punkt, ale zebrał pochwały za swoją grę w debiutanckich spotkaniach a tym poziomie

- To będą dla nas dwa trudne spotkania, ale chcemy w nich zagrać odważnie. W obu meczach u siebie postawiliśmy naszym przeciwnikom wysoko poprzeczkę i teraz nikt nas nie będzie lekceważył - zapewnia przed kolejnymi starciami w hokejowej Lidze Mistrzów trener JKH GKS Jastrzębie, Robert Kalaber. Oba najbliższe mecze mistrzów Polski na żywo w Polsacie Sport Extra.

Za drużyną JKH GKS Jastrzębie debiut w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Jak Pan ocenia mecze przeciwko HC Bolzano i RB Salzburg?

 

To były naprawdę bardzo dobre spotkania w naszym wykonaniu. W obu meczach prowadziliśmy 2:1, ale ostatecznie udało nam się zdobyć tylko jeden punkt. Jakość tych spotkań była naprawdę wysoka i cieszę się, że w jednej i drugiej konfrontacji nie byliśmy tłem dla rywala i nie ograniczaliśmy się tylko do obrony własnej bramki. Staraliśmy się grać ofensywnie, stwarzać sytuacje bramkowe i każdą z nich - gdy tylko była taka możliwość - kończyliśmy strzałem.

 

Po historycznym mistrzostwie kraju musiał Pan przebudować zespół, gdyż kilku architektów tego tytułu odeszło po sezonie. Obecny zespół i jego styl gry można porównać do tego z poprzednich rozgrywek?

 

Nie, ta drużyna jest inna. Jesteśmy mocniejsi przede wszystkim fizycznie. Poza tym zawodnicy którzy z nami zostali widać, że nabrali większego doświadczenia i tej pewności siebie. Zdaję sobie sprawę, że czasu na poukładanie tych wszystkich klocków nie miałem zbyt dużo, ale te dwa pierwsze mecze w Lidze Mistrzów pokazały, że przebudowany zespół ma naprawdę duży potencjał. Wiemy, że potrzebujemy czasu, aby to wszystko się zgrało i zaczęło funkcjonować jak należy, ale z każdym dniem widzimy, że to wszystko zmierza w dobrym kierunku.

 

Przed wami dwa spotkania wyjazdowe. We Włoszech i w Austrii o punkty na pewno nie będzie tak łatwo jak przed własną publicznością na Jastorze.

 

Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, ale nie mamy nic do stracenia. To będą dla nas dwa trudne spotkania, ale chcemy w nich zagrać odważnie. W obu meczach u siebie postawiliśmy naszym przeciwnikom wysoko poprzeczkę i teraz nikt nas nie będzie lekceważył. Zapewne ekipy HC Bolzano jak i RB Salzburg, grając u siebie, będą zdecydowanie więcej atakowały i grały dużo większym pressingiem. Wiemy, ze w hokeju nie ma nic za darmo i będziemy na taką grę w ich wykonaniu przygotowani.

 

Niedzielny mecz na Jastorze z Red Bullem Salzburg oglądał na żywo szef CHL (Champions Hockey League), Martin Baumann, który był pod wrażeniem gry mistrzów Polski.

 

To na pewno cieszy, zresztą nasza dobra postawa w tych spotkaniach została zauważona w Europie. Nasze oba wyjazdowe mecze z Bolzano i Salzburgiem pokaże nie tylko Telewizja Polsat, ale i również słowacka telewizja, która posiada w moim rodzinnym kraju prawa do pokazywania tych rozgrywek. To dobrze, że naszą dobrą postawą zostaliśmy dostrzeżeni w Europie. To dla nas też bardzo ważne.

 

Plan transmisji meczów najbliższych meczów JKH GKS Jastrzębie w Lidze Mistrzów w hokeju na lodzie:

 

Piątek [10 września]:

[Godz. 20:15; Polsat Sport Extra] HC Bolzano – JKH GKS Jastrzębie.

 

Niedziela [12 września]:

[Godz. 20:15; Polsat Sport Extra] Red Bull Salzburg – JKH GKS Jastrzębie

 

 

Grzegorz Michalewski, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie