ME siatkarzy 2021: Finlandia - Turcja. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

W środę kolejny mecz na mistrzostwach świata rozegrają siatkarskie reprezentacje Finlandii i Turcji. Czy gospodarze zwyciężą przed własną publicznością w fińskim Tampere? Relacja na żywo z meczu Finlandia – Turcja na Polsatsport.pl. Początek o godz. 19:00.

Finlandia i Turcja trafiły do grupy C gdzie rywalizują m. in. z Holandią i Rosją. Współgospodarze turnieju udanie rozpoczęli wzmagania o czempionat Starego Kontynentu. Na „dzień dobry” pokonali 3:1 Macedonię Północną, a w kolejnym meczu gładko rozprawili się z Hiszpanią. W trzeciej kolejce podopieczni trenera Joela Banksa musieli jednak uznać wyższość faworyzowanej Rosji (1:3).

 

ZOBACZ TAKŻE: Łukasz Kaczmarek zdradził kto jest najlepszym atakującym na świecie


Turcy, podobnie jak Finowie, rozpoczęli fazę grupową od serii zwycięstw. Siatkarze dowodzeni przez Nedima Özbey’a sensacyjnie pokonali 3:1 Rosjan, triumfowali 3:0 z Hiszpanią i 3:1 z Macedonią Północną. Zwycięski marsz Turcji przerwał dopiero lider grupy C – Holandia (3:1).

 

Obie drużyny mierzyły się po raz ostatni na mistrzostwach Europy w 2019 roku. Górą byli Finowie, lecz do wyłonienia zwycięzcy konieczny był tie-break.


Mistrzostwa Europy siatkarzy 2021 są rozgrywane w dniach 1–19 września w czterech krajach: Polsce, Czechach, Estonii oraz Finlandii. W imprezie biorą udział 24 reprezentacje. Decydujące mecze turnieju zostaną rozegrane w Katowicach.


Relacja na żywo z meczu Finlandia – Turcja. Początek o godz. 19:00.

KO, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie