ME siatkarzy: Polska - Ukraina. Relacja i wynik na żywo

Środowy mecz reprezentacji Polski przeciwko Ukrainie będzie zakończeniem fazy grupowej. Bilans siatkarskiej reprezentacji Polski to cztery zwycięstwa w czterech rozegranych spotkaniach. Czy Polacy odniosą piąte zwycięstwo z rzędu? Relacja i wynik meczu Polska - Ukraina od godziny 17:30 na Polsatsport.pl.

Podopieczni Vitala Heynena mistrzostwa Europy rozpoczęła od zwycięstwa w meczu z Portugalią (3:1). W kolejnym spotkaniu po zaciętym tie breaku pokonali Serbów, którzy uznawani byli za najtrudniejszych rywali w fazie grupowej. W meczu z Grecją Biało-Czerwoni wygrali dwie pierwsze partie, przeciwnicy z Grecji zaskoczyli w trzecim secie, ale czwarty set poszedł po myśli Polaków i mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla Polski. W czwartym meczu, a szczególnie w trzecim secie Polacy zdominowali Belgów, wygrywając spotkanie 3:0.

Reprezentacja Ukrainy w pierwszym meczu wygrała z Grecją 3:2, ale kolejne spotkanie przeciwko Serbii przegrała 0:3. W trzecim meczu z Portugalią, podobnie jak z Grecją, walczyła przez pięć setów. Spotkanie z Ukraina - Portugalia zakończyło się wynikiem 3:2 dla Ukrainy.

Zespół z Polski i Ukrainy ostatnio mierzyły się ze sobą w 2019 roku podczas mistrzostw Europy. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 dla Biało-Czerwonych.

Relacja i wynik meczu Polska - Ukraina od godziny 17:30 na Polsatsport.pl.