ME w kolarstwie: Kacper Gieryk siódmy w jeździe na czas juniorów

Kacper Gieryk zajął siódme miejsce w jeździe na czas juniorów na kolarskich mistrzostwach Europy.

Belg Alec Segaert zdobył w środę we włoskim Trydencie złoty medal kolarskich mistrzostw Europy w jeździe na czas juniorów. Kacper Gieryk zajął siódme miejsce. W rywalizacji dziewcząt triumfowała Rosjanka Alena Iwanczenko.

Segaert wyprzedził na trasie długości 22,4 km swego rodaka Ciana Uijtdebroeksa o pięć sekund. Belgijska dwójka wyraźnie zdystansowała rywali - trzeci na mecie Francuz Eddy Le Huitouze stracił do zwycięzcy już 40 sekund.

Kacper Gieryk (KTK Kalisz) uplasował się na siódmym miejscu - 52 sekundy straty, a Mateusz Gajdulewicz (Warszawski Klub Kolarski) był dziewiąty - 1.05 straty. W wyścigu wystartowało 52 zawodników.

Złota medalistka w kategorii juniorek - Iwanczenko o 31 sekund wyprzedziła Niemkę Antonię Niedermaier i aż o 53 sekundy broniącą tytułu Holenderkę Elisę Uijen. Maja Wróblewska (KK Ziemia Darłowska) straciła do złotej medalistki 2.55, co dało jej 15. lokatę, a Tamara Szalińska (UKS Jedynka Kórnik) sklasyfikowana została na 19. miejscu w gronie 38 startujących ze stratą 3.02 do złotej medalistki.

W środę, w pierwszym dniu ME, odbędzie się jeszcze rywalizacja sztafet mieszanych z udziałem reprezentacji Polski