Sensacyjne doniesienia. Zagraniczny zespół trafi do PlusLigi?!

Siatkówka
Sensacyjne doniesienia. Zagraniczny zespół trafi do PlusLigi?!
fot. Cyfrasport
Do PlusLigi trafi zespół z zagranicy?

Jednym z rywali reprezentacji Polski siatkarzy na tegorocznym EuroVolley jest reprezentacja Ukrainy, z którą Biało-Czerwoni zmierzą się w środowe popołudnie. Co ciekawe, siatkarz naszej kadry Tomasz Fornal zasugerował, że jedna z tamtejszych ekip mogłaby trafić niedługo do... PlusLigi.

Sezon w PlusLidze rusza w październiku. Czy w niedalekiej przyszłości jest szansa, aby nasze rozgrywki zostały poszerzone o drużynę zagraniczną? Temat ujrzał światło dzienne po wypowiedzi Tomasza Fornala dla portalu Polska Siatkówka.

 

- Ukraińcy mają dosyć fajnie poukładaną drużynę. W tych mistrzostwach prezentują się dobrze. Sądzę, że większość chłopaków reprezentuje barwy ukraińskich klubów, a tamtejsza liga się rozwija. Pojawiają się plotki, że jedna z ekip ma grać w PlusLidze. Jest to coraz mocniejsza liga, więc automatycznie Ukraińcy też są coraz lepszymi zawodnikami - powiedział przyjmujący naszej kadry.

 

Zobacz także: PlusLiga: PGE Skra Bełchatów ogłosiła plan meczów sparingowych przed sezonem

 

Czas pokaże ile prawdy jest w doniesieniach naszego reprezentanta. Gdyby jednak okazało się, że "plotki", o których wspomniał Fornal będą prawdziwe, doszłoby do historycznej chwili, w której do PlusLigi trafiłby zespół zza polskiej granicy. Innym pytaniem jest o jakim zespole z Ukrainy mowa? Być może byłby to tamtejszy mistrz kraju Barkom-Każany Lwów, który już wcześniej zgłaszał swój akces do gry w lidze polskiej. Informowaliśmy o tym kilka miesięcy temu.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie