Theodoros Zagorakis zrezygnował z funkcji szefa piłkarskiej federacji Grecji

Piłka nożna
Theodoros Zagorakis zrezygnował z funkcji szefa piłkarskiej federacji Grecji
fot. PAP
Zagorakis w 2004 roku sięgnął po złoto mistrzostw Europy jako kapitan reprezentacji Grecji.

Zaledwie niespełna pół roku Theodoros Zagorakis był prezesem piłkarskiej federacji Grecji. W środę ogłosił, że rezygnuje ze stanowiska.

49-letni Zagorakis to były kapitan greckiej reprezentacji, która triumfowała w mistrzostwach Europy w 2004 roku. W latach 1994-2007 rozegrał 120 meczów w kadrze narodowej. Więcej spotkań ma Jorgos Karangunis - 139.

 

Pod koniec marca Zagorakis został szefem federacji - otrzymując 66 z 68 możliwych głosów, ale na krótko. Nie ujawnił powodów rezygnacji ze stanowiska.

 

Jeszcze kilka miesięcy temu greckie media podawały, że popierany jest przez największe kluby (Olympiakos, Panathinaikos, PAOK, Aris), a wspiera go również premier Kyriakos Mitsotakis.

 

 

Informacja o dymisji Zagorakisa pojawiła się w dniu meczu ze Szwecją w Atenach w eliminacjach mistrzostw świata. Do tej pory Grecja zremisowała wszystkie trzy spotkania. Szwecja z kolei odniosła trzy zwycięstwa.

 

Zagorakis jako zawodnik występował m.in. w PAOK Saloniki, Leicester City i Bologna FC. W 2014 roku został posłem do Parlamentu Europejskiego.

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie