ME siatkarzy 2021: Czechy - Włochy. Relacja i wynik na żywo

Czwartkowy mecz zakończy rywalizację w fazie grupowej. W Ostrawie spotkają się siatkarskie reprezentacji Czech i Włoch. Czy gospodarze sprawią niespodziankę w starciu z sześciokrotnymi mistrzami Europy? Relacja na żywo z meczu Czechy – Włochy na Polsatsport.pl.

Czesi rozpoczęli grupowe wzmagania od wygranej 3:1 ze Słowenią, lecz kolejne spotkania przyniosły porażki – 1:3 z Białorusią i 2:3 z Bułgarią. W poprzednim meczu nasi południowi sąsiedzi poprawili jednak swoją sytuację w tabeli, wygrywając bez straty seta z Czarnogórą.

Włosi prowadzeni przez Ferdinando De Giorgiego idą przez fazę grupową jak burza. Reprezentacja Italii przegrała tylko jedną partię i z kompletem zwycięstw otwiera tabelę grupy B. Włoscy siatkarze zwyciężyli 3:0 z Białorusią, 3:0 z Czarnogórą, 3:1 z Bułgarią i 3:0 ze Słowenią.

Po raz ostatni oba zespoły mierzyły się na rozgrywanych w Polsce mistrzostwach Europy w 2017 roku. Górą byli Włosi, którzy we wspomnianym starciu fazy grupowej nie stracili nawet seta.

Mistrzostwa Europy siatkarzy 2021 są rozgrywane w dniach 1–19 września w czterech krajach: Polsce, Czechach, Estonii oraz Finlandii. W imprezie biorą udział 24 reprezentacje. Decydujące mecze turnieju zostaną rozegrane w Katowicach.

Relacja i wynik na żywo z meczu Czechy – Włochy o 19:00 w Polsatsport.pl.