ME w kolarstwie: Marta Jaskulska czwarta w jeździe na czas w kategorii młodzieżowej

Marta Jaskulska (CCC Liv) zajęła czwarte miejsce w kolarskich mistrzostwach Europy w jeździe indywidualnej na czas w kategorii młodzieżowej (do lat 23).

We włoskim Trydencie triumfowała reprezentantka gospodarzy Vittoria Guazzini. 21-letniej Polce zabrakło zaledwie pięć sekund do medalu.

Na trasie liczącej 22 kilometry Guazzini uzyskała czas 29.02. O 39 sekund wyprzedziła Niemkę Hannah Ludwig, o 46 swoją rodaczkę Elenę Pirrone i o 51 Jaskulską.

W sierpniu 2020 roku we francuskim Plouay Jaskulska zdobyła brązowy medal ME w "czasówce" w kat. U-23. Zwyciężyła wówczas Ludwig.

W czwartek w Trydencie startowała także 22-letnia Karolina Kumięga (TKK Pacific Toruń Nestle Fitness) i uplasowała się na 11. pozycji. Do triumfatorki straciła 1.32.