ME w kolarstwie: Ósme miejsce Macieja Bodnara w czasówce. Stefan Kueng obronił tytuł

Maciej Bodnar.

Maciej Bodnar zajął ósme miejsce w kolarskich mistrzostwach Europy w jeździe indywidualnej na czas w kategorii elity. We włoskim Trydencie tytuł obronił Szwajcar Stefan Kueng. Polak miał o 1.04,01 gorszy czas od zwycięzcy. Zawodnicy mieli do pokonania trasę liczącą 22,4 km.

Wcześniej w czwartek "czasówki" wygrały: wicemistrzyni olimpijska z Tokio Szwajcarka Marlen Reusser (elita) oraz Włoszka Vittoria Guazzini (do lat 23). W młodszej grupie czwarta była Marta Jaskulska (CCC Liv). Z kolei w męskiej kategorii młodzieżowej najlepszy okazał się Duńczyk Johan Price-Pejtersen, a najlepszy z Polaków Filip Maciejuk zajął 17. lokatę.