ME w kolarstwie: Marlen Reusser zwyciężyła w "czasówce", Polki w drugiej dziesiątce

Szwajcarka Marlen Reusser zwyciężyła w kolarskich mistrzostwach Europy w jeździe indywidualnej na czas w kategorii elity. Polki Aurela Nerlo i Karolina Karasiewicz zajęły odpowiednio czternaste i dziewiętnaste miejsce.

Wicemistrzyni olimpijska z Tokio Szwajcarka Marlen Reusser zwyciężyła w kolarskich mistrzostwach Europy w jeździe indywidualnej na czas w kategorii elity. We włoskim Trydencie Aurela Nerlo zajęła 14. miejsce, a Karolina Karasiewicz była 19.

Na 22-kilometrowej trasie Reusser uzyskała czas 27.13. O 19 sekund wyprzedziła Holenderkę Ellen van Dijk i o 1.02 Niemkę Lisę Brennauer.

Nerlo uplasowała się na 14. pozycji, zaś Karasiewicz (obie TKK Pacific Toruń Nestle Fitness) na 19. Polki straciły do triumfatorki, odpowiednio, 2.32 i 2.49 min.

Startująca w barwach Słowenii Eugenia Bujak sklasyfikowana została na 23. miejscu.

Wcześniej czwartą lokatę w "czasówce" w kategorii młodzieżowej (do lat 23) zajęła Marta Jaskulska (CCC Liv). Wygrała Włoszka Vittoria Guazzini.