"Najpierw klękają, a potem...". Zbigniew Boniek ostro o Anglikach

Piłka nożna
"Najpierw klękają, a potem...". Zbigniew Boniek ostro o Anglikach
fot. PAP
Zbigniew Boniek ostro o Anglikach.

Zbigniew Boniek, były już prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, skomentował zachowanie Anglików przy okazji meczu z reprezentacją Polski. "Najpierw klękają, a potem Kyle Walker z pogardą patrzy na Kamila Glika i nie chce podać mu ręki" - napisał.

Boniek odniósł się tym samym do zarzutów Anglików, według których Polacy mieli zwracać się do nich w sposób rasistowski. Wytknął im hipokryzję, łącząc sprawy klękania przed meczem w ramach akcji "Black Lives Matter" i faktu, że defensor gości nie podał ręki polskiemu obrońcy.

ZOBACZ TAKŻE: "Nie grillujcie Szczęsnego"

"Najpierw klękają, a potem Kyle Walker z pogardą patrzy na Kamila Glika i nie chce podać mu ręki. Hipokryzja totalna, od tego się zaczęło" - napisał były prezes PZPN.

 


Przypomnijmy - jak donoszą dziennikarze Interii, reprezentacja Anglii, konkretnie dwóch członków sztabu szkoleniowego kadry "Synów Albionu", oskarżyło naszą reprezentację o używanie zwrotów na tle rasistowskim. Sprawą zajmują się odpowiednie organy z ramienia FIFA.

Mecz Polska - Anglia zakończył się remisem 1:1. Gola na wagę punktu dla Biało-Czerwonych w doliczonym czasie strzelił Damian Szymański.

 

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie