ME siatkarzy 2021: Wyniki meczów - 9.09

Bułgaria – Białoruś 3:1.

Czwartek jest ostatnim dniem rywalizacji w fazie grupowej mistrzostw Europy siatkarzy. Swoje spotkania rozegrały grupy B i D. Sprawdź wyniki czwartkowych meczów ME siatkarzy 2021.

Bułgaria i Białoruś rywalizowały ze sobą o awans do 1/8 finału. Bułgarzy pewnie wygrali dwa pierwsze sety (25:13 i 25:18), w trzecim jednak niespodziewanie ulegli w rywalizacji na przewagi (24:26). Czwarta odsłona również była wyrównana, jednak w końcówce błysnął Cwetan Sokołow, co przesądziło o wygranej Bułgarii 25:22. W drugim meczu tej grupy Czesi zdołali urwać seta reprezentacji Italii, ale ostatecznie przegrali 1:3.

Niemcy prowadzili ze Słowacją już 2:0, ale od trzeciej partii Słowacy zabrali się do roboty. Niemieccy siatkarze przegrali dwukrotnie na przewagi (po 25:27), ale w tie-breaku znów byli lepsi. Słowacja przegrała i straciła szansę na awans do 1/8 finału. W drugim spotkaniu tej grupy Estonia wyraźnie przegrała z Francją i również pożegnała się z turniejem.