El. MŚ 2022: Hat-trick i rekord goli Lionela Messiego

Lionel Messi ustanowił rekord bramek w reprezentacji w strefie Ameryki Południowej - 79.

W meczu eliminacji mistrzostw świata Argentyna wygrała z Boliwią 3:0, a wszystkie gole zdobył Lionel Messi. 34-letni piłkarz ustanowił rekord bramek w reprezentacji w strefie Ameryki Południowej - 79. Dotychczas w klasyfikacji prowadził legendarny Brazylijczyk Pele - 77.

Messi wpisał się na listę strzelców w 14., 64. i 88. minucie. To był jego siódmy hat-trick w kadrze narodowej. Dotychczas zanotował 153 występy.

Z dorobkiem osiemnastu punktów Argentyna zajmuje drugie miejsce, ze stratą sześciu do Brazylii. Ekipa "Canarinhos" pokonała Peru 2:0 po trafieniach Evertona Ribeiro (15.) i Neymara (40.), który ma łącznie 69 goli i jest trzeci w kontynentalnym rankingu wszech czasów.

Drużyny Brazylii i Argentyny rozegrały w kwalifikacjach po osiem meczów, gdyż niedawny klasyk między tymi zespołami został przerwany przez brazylijski sanepid, a sprawą zajmuje się FIFA. Ich wszyscy rywale - po dziewięć. Na trzecią lokatę awansował Urugwaj po zwycięstwie nad Ekwadorem 1:0. Bramkę uzyskał Gaston Pereiro w doliczonym czasie gry.

W innych meczach Paragwaj wygrał z Wenezuelą 2:1 (1:0), a Kolumbia pokonała Chile 3:1 (2:0). Tym razem komplet zwycięstw odnieśli gospodarze.

Kolejne spotkania odbędą się 7 października, m.in. Wenezuela - Brazylia i Paragwaj - Argentyna.

W strefie CONMEBOL rywalizuje 10 reprezentacji, zaś awans wywalczą cztery najlepsze; piąta zagra w barażu interkontynentalnym.

Wyniki 9. kolejki:

Urugwaj - Ekwador 1:0 (0:0)
Bramka: Gaston Pereiro (90+2)

Paragwaj - Wenezuela 2:1 (1:0)
Bramki: dla Paragwaju - Hector Martinez (7), Alejandro "Kaku" Romero (46); dla Wenezueli -