Fortuna 1 Liga: Pewne zwycięstwo Widzewa Łódź nad GKS Katowice

Widzew Łódź pokonał GKS Katowice.

Widzew Łódź pokonał GKS Katowiec 3:1 w meczu ósmej kolejki Fortuna 1 Ligi. Tym samym łodzianie odnieśli szóste zwycięstwo w tym sezonie. Przynajmniej do soboty podopieczni Janusza Niedźwiedzia będą liderem rozgrywek.

W pierwszej połowie mecz toczony był w dużym tempie. Pierwsi bliżej zdobycia bramki byli goście. W 22. minucie tuż obok słupka głową uderzył Bartosz Jaroszek. Kolejną szansę katowiczanie mieli w 40. minucie. Danian Pavlas poślizgnął się w polu karnym i tylko to uchroniło łodzian przed stratą gola.

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Cztery minuty po szansie Pavlasa strzał na bramkę Dawida Kudły oddał Juliusz Letniowski. Piłka dość wolno toczyła się do bramki, lecz uderzenie przeciął Bartosz Guzdek. Napastnik Widzewa kompletnie zmylił bramkarza rywali i dał swojej drużynie gola do szatni.

Po zmianie stron podopieczni trenera Niedźwiedzia postanowili pójść za ciosem i podwyższyć prowadzenie. W 57. minucie Letniowski krótko rozegrał rzut rożny z Dominikiem Kunem. Wypożyczony z Lecha pomocnik oddał mocny strzał po ziemi. Piłka wpadła do siatki obok zaskoczonego Kudły. Kilka minut później mogło być 3:0. Karol Danielak wpakował nawet piłkę do siatki, lecz po konsultacji z VAR sędzia odgwizdał pozycję spaloną.

Trzecią bramkę łodzianie zdobyli  w 67. minucie. Precyzyjnym strzałem zza pola karnego popisał się Mateusz Michalski. Potem jeszcze świetną okazję miał Patryk Stępiński, ale wtedy świetną interwencją popisał się Kudła. Honorowego gola GKS zdobył w 90. minucie strzałem głową Oskar Repka. Widzew odniósł szóste zwycięstwo w tym sezonie Fortuna 1 Ligi.

Widzew Łódź - GKS Katowice 3:1 (1:0)

Bramki: Guzdek 45, Letniowski 57, Michalski 67 - Repka 90

Widzew Łódź: 6Konrad Reszka - Patryk Stępiński (86. Michał Grudniewski), Krystian Nowak, Daniel Tanżyna - Paweł Zieliński, Marek Hanousek, Juliusz Letniowski (80. Patryk Mucha), Karol Danielak (84. Dani Villa), Mateusz Michalski (80. Filip Becht), Dominik Kun - Bartosz Guzdek (80. Mattia Montini)

GKS Katowice: Dawid Kudła - Zbigniew Wojciechowski, Grzegorz Janiszewski, Michał Kołodziejski, Grzegorz Rogala - Danian Pawłas (69. Arkadiusz Woźniak), Rafał Figiel, Bartosz Jaroszek (80. Oskar Repka), Adrian Błąd (80. Piotr Samiec-Talar), Krystian Sanocki (61. Patryk Szwedzik) - Filip Szymczak (69. Filip Kozłowski)