Mateusz Rębecki: Jestem w szczycie swojej formy, chcę podejmować rękawice z najlepszymi

Sporty walki
Mateusz Rębecki: Jestem w szczycie swojej formy, chcę podejmować rękawice z najlepszymi
fot. Fight Exclusive Night
Mateusz Rębecki podczas gali FEN 36 w Szczecinie zmierzy się z Aigunem Akhmedovem.

Mateusz Rębecki (12-1, 7 KO, 4 SUB) po raz szósty stanie do walki o obronę tytułu mistrzowskiego. Rywalem „Chińczyka” podczas gali FEN 36 w Szczecinie będzie Aigun Akhmedov (22-2, 6 KO, 7 SUB).

Rębecki zdradził, że był bliski przejścia do UFC, lecz ostatecznie negocjacje zakończyły się niepowodzeniem. „Chińczyk” porozumiał się jednak z organizatorami gali Fight Exclusive Night.


- Niestety długie rozmowy z UFC nie powiodły się. Na ten moment musze ubiegać się o wizę pracowniczą, która będzie kluczowa, aby móc polecieć zza ocean. Na szczęście FEN znalazł dla mnie przeciwnika, z którym będę bił się w październiku. Ciężko pracuję i nie mogę się już doczekać - zapowiedział mistrz organizacji FEN w wadze lekkiej.

 

ZOBACZ TAKŻE: Pudzian otwarty na hitową walkę! Starcie legend KSW coraz bliżej


Polski zawodnik nie miał jeszcze okazji zapoznać się ze stylem Aiguna Akhmedova.


- Niestety dopiero dziś dowiedziałem się, że zmienił mi się przeciwnik. Przyznam, że nie widziałem żadnej walki mojego nowego rywala. Nie znam jego stylu, ale to nic nie zmienia w moich przygotowaniach. Nie zmienia się mój styl i w ten sam sposób będę dążył do wygranej - przyznał "Chińczyk"

 

Rębecki jest niepokonany w FEN i może pochwalić się serią dziewięciu kolejnych zwycięstw z rzędu. Zawodnik nie ukrywał swoich ambicji.


- Poszukam jego walk i zweryfikuję jego słabe strony. Jestem lekko zawiedziony, bo jest słabszy, niż mój przeciwnik z którym miałem walczyć. Mierzę wysoko, w tym momencie jestem w szczycie swojej formy, więc należy podejmować rękawice z najlepszymi zawodnikami - zakończył Rębecki.

 

Gala FEN 36 w Szczecinie odbędzie się 16 października w Netto Arenie.

 

KO, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie