Prezes PZPN skomentował oskarżenie Kamila Glika: Na takie sytuacje nie ma zgody

Cezary Kulesza

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza zajął stanowisko ws. oskarżeń Anglików o używanie przez polskich reprezentantów zwrotów na tle rasistowskim. - Na takie sytuacje nie ma zgody Polskiego Związku Piłki Nożnej – napisał na Twitterze szef związku.

Według członków sztabu szkoleniowego reprezentacji Anglii Kamil Glik miał dopuścić się rasistowskiego zachowania wobec Kyle’a Walkera. Reprezentant Polski rzekomo miał obrazić Anglika podczas zamieszania po ostatnim gwizdku sędziego w pierwszej połowie. Kilka minut wcześniej Glik złapał Walkera za brodę, co pokazały telewizyjne kamery. Sprawą zajmie się FIFA, jak również angielskie i polskie federacje.

Prezes PZPN wziął w obronę Glika, jednocześnie odnosząc się do oskarżeń Anglików.

„Stoimy murem za Kamilem Glikiem po bezpodstawnych atakach angielskich piłkarzy. Na takie sytuacje nie ma zgody Polskiego Związku Piłki Nożnej” – stanowczo komentował prezes polskiej federacji.

Kulesza dodał także, że ceni postawę doświadczonego defensora reprezentacji Polski.

„Kamil wielokrotnie udowadniał swoją klasę zarówno na boisku, jak i poza nim. Jest wzorem do naśladowania, jeśli chodzi o charakter i wolę walki” – napisał na Twitterze.

Do całej sytuacji, na Twitterze, odniósł się także były prezes PZPN Zbigniew Boniek, który wytknął hipokryzję piłkarzy z Wysp.

Eliminacyjne spotkanie Polski z Anglia zakończyło się wynikiem 1:1. Bramkę ratującą remis dla „Biało-Czerwonych” w doliczonym czasie gry zdobył rezerwowy Damian Szymański.