Rusza kolejna edycja akcji "Mistrzynie w Szkołach". Wielkie gwiazdy na lekcjach w-fu

Inne
Rusza kolejna edycja akcji "Mistrzynie w Szkołach". Wielkie gwiazdy na lekcjach w-fu
fot. Materiały prasowe
Otylia Jędrzejczak

Ponad trzysta uczennic ze śląskich szkół weźmie udział w kolejnej odsłonie akcji „Mistrzynie w Szkołach”, która odbędzie się w poniedziałek w Katowicach. Z dziewczętami spotka się pięć wybitnych mistrzyń sportu, które będą namawiać do aktywnego trybu życia i licznego udziału w lekcjach wychowania fizycznego.

Projekt „Mistrzynie w Szkołach” organizuje Fundacja Otylii Jędrzejczak. – Naszym celem jest pokazanie, że lekcja wychowania fizycznego jest ważna i fajna. Mam nadzieję, że dzięki naszej nietypowej lekcji i spotkaniu mistrzyń sportu przekonają się, jak istotna w życiu jest aktywność fizyczna – mówi najlepsza zawodniczka w historii polskiego pływania. Zajęcia skierowane są do uczennic z dwóch ostatnich klas szkół podstawowych i szkół średnich, bo właśnie w tej grupie wiekowej notuje się u dziewcząt największą absencję na lekcjach wf.

 

 

 

 

Otylia Jędrzejczak, trzykrotna – w tym złota – medalistka olimpijska w pływaniu, do Katowic zaprosiła cztery inne wielkie mistrzynie sportu. Z uczennicami ćwiczyć będą najbardziej znana polska zawodniczka MMA, wielokrotna zawodowa mistrzyni świata w boksie tajskim Joanna Jędrzejczyk oraz wielokrotne medalistki olimpijskie w kajakarstwie Karolina Naja i Anna Puławska, a także srebrna medalistka z Tokio w wioślarstwie Katarzyna Zillmann.

 

Zobacz także: Otylia Jędrzejczak: Będę kandydować na prezesa Polskiego Związku Pływackiego

 

– Każda z naszych mistrzyń ma swoją historię i każda bardzo wiele osiągnęła w sporcie. Cieszę się, że razem możemy zachęcać dziewczyny do aktywności. Nie chodzi tu o zawodowe uprawianie sportu, ale po prostu o zdrowy ruch – dodaje Jędrzejczak.

 

 

 

Oprócz wspólnego udziału z uczennicami w niezwykłej lekcji wychowania fizycznego, którą poprowadzi znana trenerka personalna Klaudia Koźbiał, mistrzynie będą odpowiadać na wszystkie pytania dziewcząt. – Naszym hasłem jest „Jestem sobą, Jestem Bella”. Chcemy podkreślić, że piękno jest w każdej z nas bez względu na rozmiar i miejsce zamieszkania. Chcemy pokazać, że z ćwiczeń można czerpać radość i bawić się nimi – wyjaśnia wybitna pływaczka. Sponsorem głównym Fundacji Otylii Jędrzejczak, wspierającym program „Mistrzynie w szkołach”, jest firma Bella, wiodący na rynku producent artykułów higienicznych dla kobiet. Uczestniczki akcji otrzymają atrakcyjne pakiety startowe, ufundowane m.in. przez marki Bella, NesVita i pozostałych partnerów fundacji.

 

Impreza rozpocznie się w poniedziałek o godz. 10.30 w hali sportowej IV Liceum Ogólnokształcącego w Katowicach (ul. Katowicka 54). Projekt „Mistrzynie w szkołach” współfinansowany jest przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, a jego katowicka odsłona także przez miasto Katowice.

KN, Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie