Adam Korol prezesem Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich

Inne
Adam Korol prezesem Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich
fot. PAP/Leszek Szymański
Adam Korol został wybrany prezesem Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich.

Adam Korol został wybrany w sobotę w Warszawie prezesem Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich na lata 2021–24. Zastąpił Ryszarda Stadniuka, który sprawował tę funkcję przez 25 lat.

W głosowaniu podczas Sejmiku Sprawozdawczo-Wyborczego PZTW wzięło udział 57 delegatów. Korol otrzymał 40 głosów i wyprzedził Pawła Rańdę - 9 oraz Sebastiana Kosiorka - 8.

 

Zobacz także: Kobus-Zawojska, Wieliczko, Sajdak, Zillmann. Kim są srebrne medalistki w wioślarstwie?

 

47-letni Korol to mistrz olimpijski z Pekinu w 2008 roku w czwórce podwójnej. W tej konkurencji zdobył cztery tytuły mistrza świata (2005, 2006, 2007, 2009), a także jeden srebrny i dwa brązowe medale. W 2015 roku był ministrem sportu i turystyki w rządzie Ewy Kopacz.

 

– Z wioślarstwem jestem związany od dziecka. Miałem okazję poznać ten sport z każdej strony. Byłem zawodnikiem i trenerem, pracownikiem naukowym AWFiS, później ministrem sportu i turystyki, a także członkiem zarządu PZTW. Chciałbym swoją wiedzą, doświadczeniem i nowymi pomysłami przyczynić się do dalszego rozwoju dyscypliny i klubów wioślarskich w Polsce. Jako prezes PZTW będę dążył do wsparcia wioślarstwa amatorskiego, akademickiego, mastersów, a także wioślarstwa osób z niepełnosprawnością – powiedział Adam Korol jeszcze przed wyborami.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie