F1 H2O: Bartłomiej Marszałek zajął 14. miejsce w kwalifikacjach

Moto
F1 H2O: Bartłomiej Marszałek zajął 14. miejsce w kwalifikacjach
fot. Materiały prasowe
Bartłomiej Marszałek

Wystartował nowy sezon motorowodnej Formuły 1 F1 H20 World Championship. W kwalifikacjach pierwszych z dwóch tegorocznych zawodów Grand Prix of Europe we włoskim San Nazzaro jedyny przedstawiciel Polski Bartłomiej Marszałek uzyskał 14. czas.

Polak na liczącej dokładnie 1971 m rundzie wytyczonej na rzece Pad uzyskał w pierwszej rundzie kwalifikacyjnej czas 45.92. Wcześniej, w sesjach treningowych, kierowca z Polski raz był również 14. z czasem 44.70 i 11. z czasem 46.10. - Liczyłem na lepszy wynik. Nie zmienia to faktu, że w niedzielę będę musiał startować z tyłu stawki - powiedział Marszałek.

 

Pierwsze miejsce w kwalifikacjach zajął Włoch Alberto Comparato. To wielka sensacja. 24-letni zawodnik z Chiogii koło Wenecji debiutuje w F1. Ściga się w założonym przez siebie zespole, a jego mentorem jest ojciec, były motorowodniak Fabio. - 70 procent tego sukcesu zawdzięczam jemu - powiedział Comparato po kwalifikacjach.

 

Drugie miejsce zajął Thani Al Quemzi ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich z najsilniejszego zespołu Abu Dhabi Team (czas 42.10), a trzecie były mistrz świata Fin Sami Selio z równie bogatego Sharjah Team (czas 42.39). Piąta była Norweżka Marit Stromoy (czas 42.64) partnerka Marszałka z zespołu Stromoy Racing Team i właścicielka tego teamu.

 

 

Główny wyścig Grand Prix Europy rozpocznie się w niedzielę o godzinie 15:00.

Interia.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie