ME siatkarzy 2021: Rosja - Ukraina. Transmisja TV i stream online

W 1/8 finału mistrzostw Europy Rosja zmierzy się z Ukrainą

W 1/8 finału mistrzostw Europy siatkarzy Rosja zmierzy się z Ukrainą. Która drużyna awansuje do ćwierćfinału? Transmisja meczu Rosja - Ukraina w Polsacie Sport i na Polsat Box Go.

Mimo falstartu na tegorocznym turnieju Rosjanie awansowali do fazy pucharowej. W swoim pierwszym meczu przegrali z Turcją (1:3), a następnie po wyrównanej walce zwyciężyli w starciu z Holandią (3:2). Przez kolejne spotkania przeszli bez większych problemów. Triumfowali w meczach z: Finlandią (3:1), Hiszpanią (3:1) i Macedonią Północną (3:0). Dzięki czterem zwycięstwom uplasowali się na drugim miejscu w grupie C, przez co awansowali do 1/8 finału.

Ukraińcy nie osiągnęli podczas fazy grupowej aż tak dobrych wyników. Odnotowali dwie porażki, podczas których nie zdobyli ani jednego seta. Przegrali w spotkaniach z: Serbią (0:3) i Polską (0:3). Pozostałe mecze wygrali, ale nie dali rady pokonać żadnego z rywali bez straty seta. Zwyciężyli w starciach z: Grecją (3:2), Portugalią (3:2) i Belgią (3:1). Zajęli trzecie miejsce w grupie A, przez co w fazie pucharowej czeka na nich bardziej wymagający przeciwnik.

Podczas mistrzostw Europy w 2005 roku Rosja zmierzyła się z Ukrainą. Wtedy mecz zakończył się zwycięstwem Rosjan 3:0.

Transmisja meczu Rosja - Ukraina w Polsacie Sport i na Polsat Box Go. Początek od godziny 17:20.