ME w kolarstwie: Katarzyna Niewiadoma czwarta w wyścigu ze startu wspólnego

Katarzyna Niewiadoma

Katarzyna Niewiadoma zajęła czwarte miejsce w wyścigu ze startu wspólnego w mistrzostwach Europy w kolarstwie szosowym w Trydencie. Do medalu zabrakło jej setnych sekundy. Wygrała Holenderka Ellen van Dijk. Druga Niemka Liane Lippert i trzecia Litwinka Rasa Leleivyte.

Niewiadoma niemal cały wyścig była w peletonie. Van Dijk od stawki oderwała się razem z Sorayą Paladin na ok. 70 km przed metą. Włoszka jednak potem osłabła, a Holenderka jeszcze powiększyła przewagę. Ostatecznie do mety liczącej 107,2 km trasy dotarła 1.18 przed goniącymi ją rywalkami, które kolejne miejsce na podium rozstrzygnęły w sprincie.

W ubiegłym roku Niewiadoma wywalczyła w Plouay brązowy medal. Broniąca tytułu, wicemistrzyni olimpijska z Tokio w tej konkurencji, Holenderka Annemiek van Vleuten była dziewiąta.

Pozostałe Polki zajęły miejsca poza "20". Na 25. miejscu była Marta Lach - ze stratą 4.19.

34-letnia Van Dijk dotychczas uznawana była za specjalistkę od "czasówki". W jeździe indywidualnej na czas ma cztery medale mistrzostw świata, w tym złoty z 2013 roku.