Robert Lewandowski kontuzjowany. Może opuścić mecz z Barceloną

Robert Lewandowski kontuzjowany. Może opuścić mecz z Barceloną.

Robert Lewandowski ma problemy z pachwiną i jego występ we wtorkowym meczu grupowym Ligi Mistrzów z Barceloną stanął pod znakiem zapytania. Napastnik Bayernu Monachium kontuzji nabawił się w trakcie spotkania Bundesligi z RB Lipsk (4:1), w którym strzelił bramkę z rzutu karnego.

"Robert poczuł napięcie w obrębie pachwiny. Jego zejście z boiska w 59. minucie było bardziej środkiem ostrożności niż koniecznością. Początkowo planowaliśmy taką zmianę dopiero w 79. minucie" - przyznał trener mistrzów Niemiec Julian Nagelsmann w rozmowie ze "Sky".

Na razie nic więcej na temat urazu Polaka nie wiadomo.

Kontuzji nabawił się także Serge Gnabry. W 42. minucie upadł na murawę i musiał opuścić boisko na noszach. "Tu chodzi o jakiś problem z plecami" - dodał szkoleniowiec.

Spotkanie Ligi Mistrzów z Barceloną zaplanowane jest na wtorek na godz. 21.00 w Hiszpanii. W grupie grają też Dynamo Kijów i Benfica.

Transmisja meczu FC Barcelona - Bayern Monachium w Polsacie Sport Premium 1.