Serie A: Napoli ograło Juventus w hicie. Fatalny błąd Wojciecha Szczęsnego (WIDEO)

Napoli ograło Juventus w hicie. Fatalny błąd Wojciecha Szczęsnego.

SSC Napoli pokonało Juventus w sobotnim hicie Serie A. Gospodarze triumfowali 2:1, a przy wyrównującej bramce fatalny błąd popełnił golkiper gości, Wojciech Szczęsny.

Spotkanie rozpoczęło się od dominacji podopiecznych Luciano Spallettiego. Strzelanie rozpoczęli jednak goście. Katastrofalny błąd w rozegraniu piłki popełnił Kostas Manolas, którego pomyłkę wykorzystał Alvaro Morata, odbierając mu piłkę. Następnie pewnym strzałem pokonał Davida Ospinę i "Stara Dama" wyszła na prowadzenie.

Po przerwie obraz meczu nie zmienił się. Nadal to gospodarze mieli przewagę, jednak nie byli w stanie doprowadzić do remisu. W 57. minucie dopięli swego. Uderzenie Lorenzo Insigne fatalnie sparował Szczęsny, którego błąd wykorzystał Matteo Politano i strzelił gola na 1:1. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, bramkę na 2:1 zdobył Kalidou Koulibaly.

Napoli ma tym samym na swoim koncie komplet punktów po trzech meczach Serie A. Juventus jak na razie zawodzi - ekipa z Turynu zdobyła jedno oczko, remisując na wyjeździe z Udinese (1:1). Dla Spallettiego była to druga wygrana w karierze w roli trenera w historii jego pracy we włoskiej ekstraklasie.

SSC Napoli - Juventus FC 2:1 (0:1)
Bramki: Politano 57, Koulibaly 85 - Morata 10