US Open: Emma Raducanu - Leylah Fernandez. Relacja i wynik na żywo

W finale kobiecych zmagań na US Open naprzeciwko siebie staną Emma Raducanu i Leylah Fernandez. Która z nastolatek sięgnie po tytuł? Relacja i wynik na żywo meczu Emma Raducanu - Leylah Fernandez na Polsatsport.pl.

Raducanu na tegorocznej imprezie na kortach w Nowym Jorku nie przegrała jeszcze ani jednego seta. Znajdująca się na 150. miejscu rankingu WTA tenisistka w poprzedniej rundzie mierzyła się z Marią Sakkari. Mimo tego, że to Greczynka była faworytką tego spotkania, to nie potrafiła znaleźć odpowiedzi na dobrą grę 19-latki. Brytyjka bez większych problemów wygrała ten mecz w niecałe półtorej godziny.

- Czas w Nowym Jorku mija tak szybko. Nawet się nie zorientowałam, że to już trzy tygodnie i jestem w finale. Trudno mi w to uwierzyć, tyle się dzieje wokół mnie - skomentowała Raducanu po awansie do finału.

Fernandez nie miała łatwej przeprawy przez poprzednie rundy turnieju w Stanach Zjednoczonych. W półfinale jej rywalką był wiceliderka rankingu WTA Aryna Sabalenka. O wyniku pierwszego seta musiał zadecydować tie-break, w którym lepsza okazała się Kanadyjka. Drugą partię wygrała Białorusinka, ale ostatnia część meczu należała do 19-latki.

- Za mną długie lata ciężkiej pracy, potu i łez. Myślę, że decydujące okazało się, jak bardzo chciałam być w finale - powiedziała Fernandez po zwycięstwie w półfinale.

Ostatni finał US Open, w którym zmierzyły się dwie nastolatki odbył się w 1999 roku. Wówczas 17-letnia Serena Wiliams zwyciężyła w starciu z 18-letnią Martiną Hingis.

Relacja i wynik na żywo meczu Emma Raducanu - Leylah Fernandez na Polsatsport.pl. Początek od godziny 22:00.