Daniel Rutkowski: Przede mną ostatnia walka w Babilon MMA

Sporty walki
Daniel Rutkowski: Przede mną ostatnia walka w Babilon MMA
fot. Polsat Sport
Daniel Rutkowski po raz ostatni zawalczy w klatce organizacji Babilon MMA. 8 października w Łomży zmierzy się z Jacksonem Loureiro.

8 października w Łomży Daniel Rutkowski zmierzy się z Jacksonem Loureiro. Będzie to ostatnia walka "Rutka" w organizacji Babilon MMA. - Chciałbym się pożegnać w dobry stylu, ale nie wybiegam w przyszłość. To będzie ostatnia walka i żegnam się z federacją Babilon MMA - powiedział mistrz Babilon MMA w wadze piórkowej.

Przygoda "Rutka" z organizacją Babilon MMA dobiega końca, ale zawodnik nie przechodzi na sportową emeryturę. Mistrz Babilon MMA przyznał, że dostaje interesujące oferty kontraktów od światowych organizacji.

 

Zobacz także: Wyniki i skróty walk gali Babilon MMA 24 (WIDEO)

 

- Wszystkie organizacje są zainteresowane, więc cały czas prowadzę rozmowy i negocjuję. Polska i Stany Zjednoczone to są moje dwa upatrzone kierunki. Podpisanie kontraktu będzie zależało od tego, która strona zaoferuje lepsze warunki. 

 

Mistrz Babilon MMA w wadze piórkowej przyznał, że UFC jest zainteresowane jego pozyskaniem.

 

- Jak najbardziej, prowadzę rozmowy z największą światową organizacją - potwierdził.

 

Zanim jednak rozpocznie przygodę z nową organizacją stoczy pojedynek z Loureiro na październikowej gali Babilon MMA.

 

- Muszę pokazać się z jak najlepszej strony, mój trener analizuje przeciwnika, robi treningi pod niego. Ja jeszcze nie analizowałem jego walk - rzekł mistrz Babilon MMA.

 

Kiedy Rutkowski opuści szeregi Babilon MMA, nadal będzie przestrzeń do zestawiania ze sobą zawodników do walk o pas mistrzowski. 

 

- Mamy świetnych zawodników w Babilon MMA. Myślę, że będą mieli z kim zawalczyć. Uważam, że walka Krzysztof Gutowski - Piotr Kasprzak wyłoni pretendenta do walki o pas mistrzowski z Patrykiem Śmiełowskim - stwierdził.

 

Rutkowski ma za sobą także walki w formule bokserskiej. Zawodnik bierze pod uwagę występ podczas gali Polsat Boxing Night.

 

- Jestem otwarty na wszystko, bawię się boksem i wiele się uczę - podsumował.

 

PZ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie