GKS Tychy podtrzymał serię zwycięstw. Arka Gdynia z porażką na własnym stadionie

GKS Tychy pokonał na wyjeździe Arkę Gdynia

W ósmej kolejce Fortuna 1 Liga Arka Gdynia podejmowała GKS Tychy. Ekipa gości wygrała 1:0, tym samym odnosząc trzecie zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach ligowych.

GKS szybko wyszedł na prowadzenie. W trzeciej minucie wynik spotkania otworzył Bartosz Biel. Dla 27-letniego pomocnika było to pierwsze trafienie w tym sezonie Fortuna 1 Ligi. Strata bramki nie była jedynym problemem Arki. W trakcie sześciu minut dwie żółte kartki obejrzał Adam Deja. Przez to 27-latek musiał opuścić boisko. Powiedzieć zatem, że mecz nie układał się po myśli gospodarzy, to nie powiedzieć nic.

Mimo tego ekipa z Gdyni potrafiła powstrzymywać ataki rywali, a nawet tworzyć własne akcje. Podopieczni Dariusza Marca przeważali w większości znaczących statystyk. "Żółto-niebiescy" częściej znajdowali się przy piłce, a także wytworzyli więcej akcji bramkowych, jednak nie przyniosło to żadnego efektu.

Zespół z Tych nie potrafił wykorzystać gry w przewadze jednego zawodnika i strzelić kolejnego gola. Mecz zakończył się porażką Arki 0:1.

Arka Gdynia - GKS Tychy 0:1 (0:1)
Bramki: Biel 3

Arka: Kacper Krzepisz - Arkadiusz Kasperkiewicz, Michał Marcjanik, Martin Dobrotka, Luis Valcarce (84. Fabian Hiszpański) - Olaf Kobacki (84. Mateusz Stępień), Adam Deja, Hubert Adamczyk, Christian Alemán, Maciej Rosołek (77. Marcus Vinícius) - Karol Czubak

Tychy: Konrad Jałocha - Dominik Połap, Nemanja Nedić, Kamil Szymura, Krzysztof Wołkowicz - Kacper Janiak (73. Marcin Kozina), Jakub Piątek (73. Sebastian Steblecki), Wiktor Żytek, Bartosz Biel (80. Kacper Piątek) - Gracjan Jaroch (61. Łukasz Grzeszczyk), Tomas Malec (73. Kamil Kargulewicz)

Żółte kartki: Deja - Jaroch, Wołkowicz, Nedić, Żytek

Czerwona kartka: Deja (37, za drugą żółtą)