Maraton w Wiedniu: Zwycięstwo Leonarda Langata, dyskwalifikacja najszybszego Derara Hurisy

Derara Hurisa, który był najszybszy na trasie maratonu w Wiedniu, został zdyskwalifikowany. Zwycięzcą biegu został drugi na mecie Kenijczyk Leonard Langat.

Etiopczyk Derara Hurisa, który uzyskał czas 2:09.22 i był najszybszy na trasie maratonu w Wiedniu, został zdyskwalifikowany za niezgodne z przepisami buty w których startował. Zwycięzcą biegu został drugi na mecie Kenijczyk Leonard Langat.

Podczas kontroli sprzętu po biegu sędziowie wykryli, że Hurisa miał buty o podeszwie grubszej niż dopuszczają to przepisy.

W tej sytuacji po dyskwalifikacji Hurisa, zwycięzcą został Langat uzyskując czas 2:09.25. Na drugiej pozycji został sklasyfikowany trzeci na mecie Etiopczyk Betesfa Getahun - 2:09.42.

Wśród kobiet triumfowała debiutująca w biegu maratońskim Kenijka Vibian Chepkirui - 2:24.29