Mityng w Berlinie: Szóste miejsce Piotra Liska w konkursie tyczkarzy

Inne
Mityng w Berlinie: Szóste miejsce Piotra Liska w konkursie tyczkarzy
fot. Cyfrasport
Piotr Lisek zajął szóste miejsce w mityngu Istaf w Berlinie.

Piotr Lisek skoczył o tyczce 5,71 i zajął szóste miejsce w prestiżowym mityngu Istaf w Berlinie. Wygrał Amerykanin Sam Kednricks - 5,91. Najlepszy tegoroczny wynik na świecie uzyskała w rzucie dyskiem mistrzyni olimpijska Amerykanka Valarie Allman - 71,16.

26-letnia zawodniczka rezultat ten osiągnęła już w pierwszej kolejce rywalizacji. Poprawiła o niemal metr rekord życiowy, a także niemal 42-letni rekord mityngu.

 

Na dystansie 3000 m z przeszkodami Kinga Królik uzyskała czas 9.43,14 i dobiegła jako ósma. Zwyciężyła Niemka Gesa Felicitas Krause - 9.26,00.

 

Niepokonany pozostaje w biegu na 400 m ppł mistrz olimpijski, świata i Europy Karsten Warholm. Norweg nie jest już w swojej najwyższej dyspozycji, ale nadal dominuje na bieżni. W niedzielę uzyskał czas 48,08.

 

W dobrze obsadzonym konkursie skoku wzwyż pań triumfowała także najlepsza w ostatnich latach Rosjanka Maria Lasickiene. Do zwycięstwa wystarczyła wysokość 1,98. Druga była wicemistrzyni olimpijska Australijka Nicola McDermott - 1,95, a trzecia Ukrainka Julia Lewczenko - 1,89.

 

Jedyny poniżej 10 sekund na 100 m zszedł Amerykanin Marvin Bracy - 9,95. Wśród kobiet najszybsza była Brytyjka Daryll Neita - 11,04. Przed własną publicznością triumfował też niemiecki oszczepnik Johannes Vetter - 88,76.

PZ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie