MotoGP: Francesco Bagnaia najszybszy w Aragonii

Moto
Francesco Bagnaia wygrał Grand Prix Aragonii.

Włoch Francesco Bagnaia (Ducati) wygrał w klasie MotoGP wyścig motocyklowych mistrzostw świata - Grand Prix Aragonii na torze Alcaniz. Liderem mistrzostw świata pozostał Francuz Fabio Quartararo (Yamaha), który był ósmy.

Bagnaia pokonał sześciokrotnego mistrza świata Hiszpana Marca Marqueza (Honda) - strata 0,673 s, obaj stoczyli zacięty pojedynek na ostatnich okrążeniach wyścigu. Na trzeciej pozycji uplasował się mistrz świata Hiszpan Joan Mir (Suzuki), który był wolniejszy o 3,911 s.

- Było dużo emocji, bardzo ciężko pracowaliśmy, aby osiągnąć ten wynik. Dzisiejsze zwycięstwo jest jak wyzwolenie - powiedział Bagnaia, który w klasyfikacji cyklu jest drugi z dorobkiem 161 pkt.

W mistrzostwach świata prowadzi Quartararo - 214 pkt, a trzeci jest Mir - 157 pkt.

Marquez na trzech ostatnich okrążeniach siedem razy atakował prowadzącego Włocha, ale wszystkie próby wyprzedzenia rywala nie były skuteczne.

W Moto2 zwyciężył Hiszpan Raul Fernandez (Kalex), liderem jest Hiszpan Pedro Acosta (KTM). W Moto3 najszybszy był Włoch Dennis Foggia (Honda), w mistrzostwach prowadzi Hiszpan Pedro Acosta (KTM).