PKO Ekstraklasa: Zagłębie Lubin wygrało rzutem na taśmę w Gliwicach. Bohaterem Jewgienij Baszkirow

Piast Gliwice przegrał na własnym stadionie z Zagłębiem Lubin 0:1.

Piast Gliwice przegrał na własnym stadionie z Zagłębiem Lubin 0:1 w niedzielnym meczu 7. kolejki PKO Ekstraklasy. Jedynego gola zdobył w siódmej minucie doliczonego czasu rezerwowy Jewgienij Baszkirow.

Gospodarze zagrali bez swojego kapitana i "szefa" defensywy Jakuba Czerwińskiego oraz lewego obrońcy Jakuba Holubka. Obaj narzekali na urazy, pierwszego z nich zastąpił 18-letni Ariel Mosór.

Piast przystąpił do spotkania po wygraniu na wyjeździe prestiżowych derbów z Górnikiem Zabrze. „Miedziowi” przyjechali po porażkach z Wisłą Płock 0:4 i Śląskiem Wrocław 1:3.

Wchodzący na stadion kibice Zagłębia domagali się od swoich piłkarzy "tylko zwycięstwa”, ale w pierwszej połowie bliżej zdobycia gola byli rywale. Najaktywniej starał się wpisać na listę strzelców pomocnik Piasta Patryk Sokołowski, zapowiadający przed meczem, że lubi grać w takiej „obiadowej” porze. Po jego strzale głową w 18. minucie bramkarza przyjezdnych uratowała poprzeczka.

Pięć minut po zmianie stron świetnej okazji do wyprowadzenia lubinian na prowadzenie nie wykorzystał Mateusz Bartolewski, pudłując z bliska.

W drugiej części to goście częściej atakowali i kilka razy w polu karnym przeciwnika było emocjonująco. Odpowiedzieć mógł Tomas Huk. Strzelił z bliska głową, jednak wprost w ręce lubińskiego golkipera.

Pechowo zakończył udział w spotkaniu portugalski pomocnik Piasta Tiago Alves, który sprint za piłką przypłacił kontuzją. Przerw w grze spowodowanych koniecznością pomocy masażystów było w drugiej połowie sporo.

Piast przycisnął dopiero w trakcie doliczonego czasu gry. Goście zostali zamknięci we własnym polu karnym i… zdołali w 97. minucie wyprowadzić akcję, którą Jewgienij Baszkirow zakończył płaskim strzałem przy słupku, dającym Zagłębiu komplet punktów.

Piast Gliwice - KGHM Zagłębie Lubin 0:1 (0:0)

Bramka: Baszkirow 90+7

Piast Gliwice: Frantisek Plach - Martin Konczkowski, Ariel Mosór (85. Miguel Munoz), Tomas Huk, Tomasz Mokwa - Damian Kądzior, Patryk Sokołowski, Michał Chrapek, Tiago Alves (58. Arkadiusz Pyrka), Kristopher Vida (76. Dominik Steczyk) - Alberto Toril (85. Patryk Lipski)

KGHM Zagłębie Lubin: Dominik Hładun - Jakub Wójcicki (55. Kacper Chodyna), Kamil Kruk, Sasa Balic (82. Adam Ratajczyk), Mateusz Bartolewski (75. Ian Soler) - Patryk Szysz, Łukasz Poręba (55. Dawid Pakulski), Filip Starzyński, Ilja Żygulow (82. Jewgienij Baszkirow), Erik Daniel - Tomas Zajic

Żółte kartki: Mokwa, Steczyk - Bartolewski, Zajic, Balic