Puchar Narodów w kolarstwie torowym: Zwycięstwo Darii Pikulik w omnium

Inne
Puchar Narodów w kolarstwie torowym: Zwycięstwo Darii Pikulik w omnium
fot. Cyfrasport
Daria Pikulik zwyciężyła w omnium w zawodach Pucharu Narodów w kolarstwie torowym w kolumbijskim Cali.

Daria Pikulik zwyciężyła w omnium w zawodach Pucharu Narodów w kolarstwie torowym w kolumbijskim Cali. Reprezentantka Polski była najlepsza w trzech z czterech wyścigów wielobojowych: scratch, eliminacyjnym i punktowym.

Zdobyła w sumie 147 pkt, wyprzedzając Ukrainkę Tetianę Klimczenko - 118 oraz Kolumbijkę Linę Hernandez - 116.

 

W sobotę na podium stanęła również Nikola Sibiak, zajmując z wynikiem 34,955 s trzecie miejsce na 500 metrów ze startu zatrzymanego. Wygrała z ogromną przewagą Kolumbijka Martha Bayona - 33,233, przed Francuzką Mathilde Gros - 34,506.

 

ZOBACZ TAKŻE: ME w kolarstwie. Katarzyna Niewiadoma czwarta w wyścigu ze startu wspólnego

 

W keirinie triumfował Nicholas Paul z Trynidadu i Tobago. Daniel Rochna zajął szóste miejsce, a Patryk Rajkowski - dziewiąte.

 

W poprzednich dniach biało-czerwoni pięciokrotnie stawali na podium: na drugim stopniu - Rajkowski na 1 km ze startu zatrzymanego oraz drużyny sprinterek (Urszula Łoś, Marlena Karwacka, Nikola Sibiak) i zawodniczek na 4 km na dochodzenie (Daria Pikulik, Nikol Płosaj, Wiktoria Pikulik, Nikola Wielowska), a na trzecim stopniu - Płosaj w wyścigu eliminacyjnym oraz drużyna sprinterów (Mateusz Miłek, Daniel Rochna, Patryk Rajkowski).

 

Polacy po raz pierwszy startują w zawodach Pucharu Narodów. Wcześniej zabrakło ich m.in. w Hongkongu. To nowy cykl imprez torowych pod patronatem UCI.

KO, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie