Fortuna 1 Liga: Pierwsze zwycięstwo Stomilu Olsztyn w tym sezonie

Stomil Olsztyn pokonał Apklan Resovię Rzeszów

W 8. kolejce Fortuna 1 Ligi Stomil zmierzył się na własnym stadionie z Apklan Resovią Rzeszów. Ekipa z Olsztyna po raz pierwszy w tym sezonie zdobyła trzy punkty.

Mecz nie rozpoczął się po myśli gospodarzy. Goście otworzyli wynik spotkania już w dziewiątej minucie. Na listę strzelców wpisał się Daniel Pietraszkiewicz. Stomil na prowadzenie wyszedł dopiero w drugiej połowie.

Najpierw do bramki rywali trafił Jonatan Straus, a później golkipera Resovii pokonał Simba Jonathan Bwanga. Na dziesięć minut przed końcem podstawowego czasu gry trzecią bramkę zdobył Patryk Mikita. Zespół z Rzeszowa próbował jeszcze wrócić do gry, odpowiadając trafieniem, którego autorem był Karol Twardowski. Gospodarze zdołali strzelić jeszcze jednego gola, tym samym ustalając wynik spotkania. W doliczonym czasie gry drugi raz do bramki rywali trafił Straus. Mecz zakończył się rezultatem 4:2.

Jest to pierwsze zwycięstwo zespołu z Olsztyna w tym sezonie Fortuna 1 Ligi. Mimo trzech punktów, Stomil nadal zajmuje ostatnią lokatę w tabeli. Resovia jest na 11. pozycji.

Stomil Olsztyn - Resovia Rzeszów 4:2 (0:1)

Bramki: Jonatan Straus 50, 90+3, Jonathan Simba Bwanga 58, Patryk Mikita 80 - Damian Pietraszkiewicz 8, Karol Twardowski 83

Żółte kartki: Rafał Remisz, Jonathan Simba Bwanga, Patryk Mikita - Radosław Adamski, Josip Soljic, Oliver Podhorin