ME siatkarzy 2021: Wyniki poniedziałkowych meczów 1/8 finału

Od soboty do poniedziałku trwała rywalizacja w 1/8 finału mistrzostw Europy siatkarzy. Polacy wywalczyli awans do ćwierćfinału po zdecydowanym zwycięstwie 3:0 nad reprezentacją Finlandii. W ostatnim spotkaniu tej fazy turnieju doszło do ogromnej sensacji – mistrzowie olimpijscy Francuzi przegrali z Czechami 0:3. Sprawdź wyniki meczów 1/8 finału ME siatkarzy 2021.

W pierwszym poniedziałkowym meczu Słoweńcy byli faworytami konfrontacji z Chorwacją. Potwierdzili to w dwóch pierwszych setach, wygrywając 25:20 i 25:18. Trzecia odsłona była bardziej wyrównana. Do stanu 19:19 utrzymywał się remis, a w końcówce Leo Andrić błysnął serią asów serwisowych i praktycznie rozstrzygnął seta na korzyść Chorwacji, a brakujący punkt zdobył Marko Sedlacek (19:25). Podrażnieni wicemistrzowie Europy w kolejnym secie nie pozwolili przeciwnikom na zbyt wiele. Uzyskali przewagę w polu serwisowym, punktowali seriami i dominowali na parkiecie pewnie zmierzając po zwycięstwo. Przypieczętował je asem serwisowym Gregor Ropret (25:12).

W drugim zaplanowanym na poniedziałek spotkaniu Francuzi rywalizowali z Czechami. Mistrzowie olimpijscy rozpoczęli to starcie od falstartu (0:4), później długo nie potrafili odrobić strat (11:16, 18:21). W końcówce złapali punktowy kontakt (20:21), ale Czesi nie dali sobie wyrwać zwycięstwa, kończąc seta punktowym blokiem (22:25). W drugim secie reprezentacja Czech, w której pierwsze skrzypce grał Jan Hadrava, nadal miała przewagę. Francuzi przegrali 19:25 i znaleźli się pod ścianą. W trzeciej odsłonie prowadzili 11:8, by po chwili przegrywać 11:12. Zacięta walka toczyła się do samego końca. Po ataku Earvina N’Gapetha, Trójkolorowi mieli piłkę setową przy stanie 24:22, ale rywale doprowadzili do rywalizacji na przewagi. Mieli piłki meczowe, a Francuzi się bronili. Do czasu jednak, bo punktowy blok przyniósł czeskim siatkarzom decydujący punkt (32:34). Czesi powtórzyli historię sprzed czterech lat, gdy również wyeliminowali Francję z mistrzostw Europy.