PKO Ekstraklasa: Radomiak Radom - Pogoń Szczecin. Relacja i wynik na żywo

Na zakończenie siódmej kolejki PKO BP Ekstraklasy Radomiak zmierzy się przed własną publicznością z Pogonią Szczecin. "Duma Pomorza" wciąż czeka na pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w bieżącym sezonie. Z kolei "Zieloni" wygrali wszystkie mecze rozgrywane w Radomiu. Jak będzie tym razem? Relacja na żywo z meczu Radomiak Radom - Pogoń Szczecin na Polsatsport.pl.

Radomiak wrócił do Ekstraklasy po trzydziestu sześciu latach i całkiem udanie radzi sobie na początku sezonu. Beniaminek zdobył osiem punktów w pięciu meczach i przegrał tylko raz. Piłkarze trenera Dariusza Banasika pokonali u siebie osłabioną Legię Warszawa (3:1) i wygrali z Wartą Poznań (1:0). Radomianie słabiej punktowali na na wyjazdach - dwa razy zremisowali i raz przegrali. W trakcie przerwy reprezentacyjnej Radomiak zagrał towarzysko z Koroną Kielce. Mecz z liderem Fortuna 1 Ligi zakończył się remisem 1:1.

Pogoń Szczecin po sześciu kolejkach zajmuje czwarte miejsce w ligowej tabeli, a w przypadku ewentualnej wygranej z Radomiakiem przesuną się na pozycję wicelidera. Szczecinianie wywalczyli na własnym obiekcie komplet punktów (2:0 z Górnikiem Zabrze, 1:0 z Piastem Gliwice i 4:1 ze Stalą Mielec). Zespół trenera Kosty Runjaicia gorzej radził sobie na wyjazdach, choć w ostatniej kolejce był blisko wygranej nad Lechem w Poznaniu (1:1). W doliczonym czasie gry Pogoń straciła gola po stałym fragmencie gry. Podobnie było w starciu z innym poznańskim zespołem – Wartą (1:1), gdy rywal również wbił gola w samej końcówce spotkania. Przerwa reprezentacyjna była okazją do rozegrania sparingu z niemiecką Hansą Rostock. "Portowcy" wygrali 1:0.

Radomiak zagra z szczecinianami dopiero po raz trzeci w historii w lidze. Dwa pierwsze spotkania odbyły się w sezonie 1984/1985. Wówczas Portowcy pokonali radomian 2:0 oraz bezbramkowo zremisowali.

Relacja na żywo z meczu Radomiak Radom – Pogoń Szczecin od 20:30 na żywo na Polsatsport.pl.