Puchar Narodów: Siostry Daria i Wiktoria Pikulik najlepsze w madisonie w Cali

Inne
Puchar Narodów: Siostry Daria i Wiktoria Pikulik najlepsze w madisonie w Cali
fot. Cyfrasport
Siostry Daria i Wiktoria Pikulik wygrały rywalizację w madisonie

Siostry Daria i Wiktoria Pikulik wygrały rywalizację w madisonie w zawodach Pucharu Narodów w kolarstwie torowym w Cali. Trzecia w keirinie była Urszula Łoś. Łącznie w Kolumbii biało-czerwoni dziewięciokrotnie stanęli na podium.

Madison to rywalizacja przez 120 okrążeń toru, z których co dziesiąte jest punktowane. Polki, szósta w igrzyskach w Tokio w tej konkurencji, z 12 premiowanych okrążeń wygrały 10 i wygrały wyraźnie z dorobkiem 53 punktów. Drugie miejsce zajęły z 22 pkt Ukrainki Ksenia Fiedotowa i Tetiana Klimczenko, a trzecie były zawodniczki gospodarzy Lina Hernandez Gomez i Rina Rojas Zapata - 21.

 

ZOBACZ TAKŻE: Utytułowany kolarz Tom Dumoulin potrącony przez samochód

 

Trzecia w keirinie była Łoś. W finale zwyciężyła Kolumbijka Martha Bayona Pineda, a druga była Yula Verdugo Osuna z Meksyku.

 

Marlena Karwacka zajęła trzecią pozycję w wyścigu o miejsca 7-12 i ostatecznie została sklasyfikowana na dziewiątej pozycji.

 

Na ćwierćfinale zakończyli rywalizację w sprincie Patryk Rajkowski i Daniel Rochna. Triumfował reprezentant Trynidadu i Tobago Nicholas Paul.

 

Wcześniej biało-czerwoni siedem razy stanęli na podium. Daria Pikulik zwyciężyła w omnium, na drugim miejscu uplasowali się Rajkowski na 1 km ze startu zatrzymanego oraz drużyny sprinterek (Łoś, Karwacka, Nikola Sibiak) i zawodniczek na 4 km na dochodzenie (siostry Pikulik, Nikol Płosaj, Nikola Wielowska).

 

Trzecie lokaty zajęły Sibiak na 500 metrów ze startu zatrzymanego. Płosaj w wyścigu eliminacyjnym oraz drużyna sprinterów (Mateusz Miłek, Rochna, Rajkowski).

 

Polacy po raz pierwszy startowali w zawodach Pucharu Narodów. Wcześniej zabrakło ich m.in. w Hongkongu. To nowy cykl imprez torowych pod patronatem UCI.

AA, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie