Siatkarz dyscyplinarnie wyrzucony z reprezentacji przed ćwierćfinałem ME!

Siatkówka
Siatkarz dyscyplinarnie wyrzucony z reprezentacji przed ćwierćfinałem ME!
fot. PAP/Maciej Kulczyński
Fabian Plak (nr 8) został odesłany do domu.

Fabian Plak został dyscyplinarnie usunięty ze składu reprezentacji Holandii. Pomarańczowi rywalizują w finałach mistrzostw Europy siatkarzy 2021 i w ćwierćfinale zmierzą się z broniącą tytułu Serbią.

W walce o półfinał Holandia zagra bez Fabiana Plaka. 24-letni środkowy został dyscyplinarnie usunięty z drużyny. Poinformowała o tym holenderska federacja.

 

Zobacz także: Pary ćwierćfinałowe ME siatkarzy 2021

 

"Plak nie dotrzymał warunków ustalonych przez drużynę podczas turnieju. Federacja i personel postanowili go zdyscyplinować i odesłać do domu. Opuścił hotel i jest w drodze do Holandii. Nevobo żałuje tej decyzji, ale nie było innej opcji. Nie będą ogłaszane żadne dalsze komunikaty dotyczące tej sytuacji" – przeczytaliśmy w komunikacie.

 

 

Plak zagrał w wyjściowym składzie Pomarańczowych w niedzielnym spotkaniu 1/8 finału ME przeciwko Portugalii (3:2); zdobył w nim osiem punktów. W ćwierćfinale Holandia z trzynastoma zawodnikami w składzie zmierzy się z broniącą tytułu Serbią. Spotkanie zostanie rozegrane w Gdańsku (wtorek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport).

 

WYNIKI I TABELE ME SIATKARZY 2021

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie