Chińczycy odwołują kolejne zawody sportowe

Zimowe
Chińczycy odwołują kolejne zawody sportowe
fot. EPA
Igrzyska w Pekinie mają się odbyć w dniach 4-20 lutego. Tym czasem Chińczycy odwołują kolejne zawody sportowe.

Mistrzostwa Czterech Kontynentów w łyżwiarstwie figurowym nie odbędą się w połowie stycznia 2022 roku w Tiencinie - poinformowała międzynarodowa federacja (ISU). Na niespełna pół roku przed zimowymi igrzyskami olimpijskimi w Pekinie to kolejna odwołana impreza w Chinach.

ISU ogłosiła, że poszukuje w trybie pilnym nowego gospodarza zawodów w terminie 17-22 stycznia, które dla zawodników z obu Ameryk, Azji, Australii i Afryki miały być ostatnim sprawdzianem przed igrzyskami.

 

"Niestety, zważywszy na skomplikowaną sytuację epidemiczną, obejmującą ograniczenia w podróży, wymogi dotyczące kwarantanny, kwestie bezpieczeństwa i wyzwania logistyczne, organizacja tych zawodów okazała się niezwykle trudna" – napisała w komunikacie ISU.

 

ZOBACZ TAKŻE: Tokio 2020. Kartonowe łóżka będą wykorzystane w szpitalu dla pacjentów z Covid-19

 

Tiencin jest położony 130 km na południowy wschód od Pekinu.

 

Wcześniej Chińczycy odwołali kilka innych imprez sportowych, m.in. Puchar Chin w łyżwiarstwie figurowym w ramach Grand Prix ISU (4-7 listopada w Chongqing) i rozpoczynający się 8 listopada turniej WTA Finals, z udziałem ośmiu najlepszych tenisistek roku, przeniesiony z Shenzen do Guadalajary w Meksyku.

 

Igrzyska w Pekinie mają się odbyć w dniach 4-20 lutego. Komitet organizacyjny wciąż nie zaczął sprzedawać biletów na zawody. Według kilku źródeł Chińczycy zwlekają z tym, aby zobaczyć, jak potoczą się 14. Igrzyska Chin, największe krajowe wydarzenie sportowe z udziałem 13 tys. zawodników. Rozpoczną się w najbliższą środę w mieście Xi'an i dla Chińczyków mają być generalnym testem przed igrzyskami olimpijskimi

KO, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie