Liga Mistrzów: Dwa gole Roberta Lewandowskiego w meczu z Barceloną, pewna wygrana Bayernu Monachium (WIDEO)

Robert Lewandowski strzelił 74. gola w Champions League.

FC Barcelona przegrała na własnym obiekcie z Bayernem Monachium we wtorkowym hicie Ligi Mistrzów. Mistrzowie Niemiec wygrali 3:0. Dwa gole strzelił Robert Lewandowski.

Do przerwy goście prowadzili 1:0. Wynik meczu otworzył Thomas Muller, który uderzył z dystansu, piłka - niefortunnie dla gospodarzy - odbiła się od pleców obrońcy i wpadła do siatki obok bezradnego bramkarza. Spotkanie toczyło się pod dyktando Bayernu, który w drugiej połowie podwyższył rezultat za sprawą goli Lewandowskiego.

W 56. minucie po zamieszaniu przed polem karnym do piłki dopadł Jamal Musiala. Reprezentant Niemiec oddał strzał, po którym futbolówka odbiła się od słupka i wyszła na przedpole. Tam doszedł do niej Lewandowski, który skierował piłkę obok leżącego ter Stegena. Bayern wyszedł na prowadzenie 2:0.

Jak się okazało, na tym "Lewy" nie skończył strzelania tego dnia. W 85. minucie kapitan reprezentacji Polski zabawił się z defensorami Barcelony i raz jeszcze pokonał niemieckiego bramkarza "Dumy Katalonii". Lewandowski ustalił tym samym wynik meczu, a Bayern został liderem grupy E.

Dla Lewandowskiego były to kolejno 74. i 75. trafienia w Champions League. Więcej bramek w tych rozgrywkach mają tylko Leo Messi i Cristiano Ronaldo.

FC Barcelona - Bayern Monachium 0:3 (0:1)
Bramki: Thomas Muller 33, Robert Lewandowski 56, 85

Transmisje wszystkich meczów Ligi Mistrzów w kanałach Polsat Sport Premium i na Polsat Box Go.