Liga Mistrzów: Zagrali Lewandowski, Szczęsny, Kędziora i Piątkowski

Tomasz Kędziora zagrał cały mecz przeciwko Benfice.

Piłkarz Bayernu Monachium Robert Lewandowski rozegrał cały mecz z Barceloną i zdobył dwie bramki w 1. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. W swoich klubach zaprezentowali się we wtorek także Wojciech Szczęsny, Tomasz Kędziora i Kamil Piątkowski.

Lewandowski pokonał bramkarza Barcelony w 56. i 85. minucie i ma już 75 goli w karierze w Champions League. Więcej zdobyli tylko Portugalczyk Cristiano Ronaldo - 135 i Argentyńczyk Lionel Messi - 120.

W tej samej grupie gra także Dynamo Kijów, w barwach którego cały mecz rozegrał Kędziora. Mistrz Ukrainy zremisował u siebie bezbramkowo z Benficą Lizbona.

Od pierwszej do ostatniej minuty wystąpił także bramkarz Juventusu Turyn Szczęsny, który zachował czyste konto w spotkaniu wyjazdowym z Malmoe FF (3:0). Z kolei Kamil Piątkowski grał w barwach FC Salzburg od 51. minuty meczu w Hiszpanii z Sevillą, zakończonego remisem 1:1.

Wszystkie zespoły, które mają w kadrach polskich piłkarzy, grały swoje mecze we wtorek. W środowych spotkaniach biało-czerwonych już zabraknie.