ME siatkarzy 2021: Wyniki ćwierćfinałów

Wtorek i środa to dni, na które zaplanowano ćwierćfinały mistrzostw Europy siatkarzy 2021. W pierwszym spotkaniu Serbowie pokonali Holendrów 3:0, a w drugim Polacy w identycznym stosunku rozprawili się z Rosjanami.

Zdecydowanym faworytem pierwszego meczu ćwierćfinałowego byli obrońcy tytułu, jednak po wydarzeniach z poniedziałku i sensacyjnej porażki Francji z Czechami w 1/8 finału, nikt nie mógł być niczego pewnym. Mimo to Serbowie stanęli na wysokości zadania, kończąc spotkanie w trzech setach.

W pierwszym secie mieli jeszcze trochę problemów. W pewnym momencie przegrywali nawet 22:23, ale wtedy pokazali klasę. Wygrali trzy akcje z rzędu, co dało im dobre wejście w mecz. Druga partia poszła im znacznie łatwiej (wygrana do 20), jednak w trzeciej znowu byliśmy świadkami sporych emocji. A nic tego nie zwiastowało, gdyż w końcówce obrońcy tytułu prowadzili nawet trzema punktami. Ostatecznie musieli grać na przewagi i wygrali 27:25, a całe spotkanie 3:0.

Sprawniej ze swoimi przeciwnikami poradzili sobie Polacy. Podopieczni Vitala Heynena rozbili Rosję 3:0 i zameldowali się w półfinale.

W środę pokaz mocy pokazali Włosi, którzy już w dwóch pierwszych setach rozbili Niemców do 13 i 18. Trzecia parta była bardziej wyrównana przynajmniej na początku, ale i w niej podopieczni Ferdinando De Giorgiego w miarę szybko wyszli na prowadzenie. Ostatecznie wygrali 25:19 i całe spotkanie 3:0. Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobyli Alessandro Michieletto oraz Daniele Lavia.

W ostatnim ćwierćfinale Słowenia pewnie ograła Czechów w trzech setach. Najwięcej emocji było w ostatniej partii, którą faworyci wygrali na przewagi.

Holandia - Serbia 0:3 (23:25, 20:25, 25:27)
Polska - Rosja 3:0 (25:14, 26:24, 25:19)
Włochy - Niemcy 3:0 (25:13, 25:18, 25:19)
Czechy - Słowenia 0:3 (21:25, 19:25, 25:27)