Pekao Szczecin Open: Kamil Majchrzak w drugiej rundzie, porażka Alberta Ramosa-Vinolasa

Kamil Majchrzak awansował do drugiej rundy Pekao Szczecin Open.

Pełen niespodzianek był drugi dzień tenisowego challengera Pekao Szczecin Open (korty ziemne, pula nagród 132 289 euro). Z turniejem pożegnało się dwóch rozstawionych zawodników, w tym grający z "jedynką" Hiszpan Albert Ramos-Vinolas. Awansował natomiast Kamil Majchrzak.

We wtorek na kortach przy Wojska Polskiego w Szczecinie kibice mogli oglądać bardzo długie pojedynki. Aż trzy spotkania kończyły się po 150 minutach gry. Jednym z tych starć był pojedynek Ramosa-Vinolasa z o 12 lat młodszym rodakiem Nicolą Kuhnem. Po pierwszym, krótkim secie, który wygrał starszy z Hiszpanów, Kuhn wyraźnie się odblokował. Zawodnicy prezentowali długie wymiany i toczyli bardzo zacięty pojedynek. Ostatecznie próbę nerwów w końcówkach drugiego i trzeciego seta lepiej wytrzymał 21-latek.

Na szczecińskich kortach w tym roku nie pojawi się już także turniejowa „piątka”. Czech Jiri Vesely również odpadł po długim boju z rodakiem. Zdenek Kolar zameldował się w kolejnej fazie turnieju, a w niej zmierzy się z Brytyjczykiem Jayem Clarkiem, który w swoim meczu nie stracił nawet gema.

Starciem, na które najbardziej czekali kibice był pojedynek Majchrzaka z Andreą Pellegrino. Polak świetnie rozegrał pierwszego seta, kontrolował spotkanie i wydawało się, że dość szybko zakwalifikuje się do drugiej rundy. W połowie drugiej partii zaatakował jednak Włoch. Polak prowadził w secie 4:3 i 6:5 i miał własne podanie. W obu przypadkach rywal doprowadzał do wyrównania. Skończyło się na tie-breaku. W nim Majchrzak objął prowadzenie 5-0, by potem przegrać sześć kolejnych piłek. Jednakże Pellegrino też nie wykorzystał dwóch okazji na wygranie seta. Ostatecznie po długim boju tie-break padł łupem Majchrzaka.

Wyniki 1. rundy singla:

Alex Rybakov (USA) – Danilo Petrovic (Serbia) 6:1, 6:2
Marco Trungelliti (Argentyna) – Matteo Martineau (Francja) 4:6. 6:4, 6:3
Yannick Hanemann (Niemcy) – Hugo Gaston (Francja) 3:6, 6:3, 6:3
Jesper De Jong (Holandia) – Jiri Lehecka (Czechy) 7:6 (7-5), 3:6, 7:6 (7-3)
Jay Clarke (Wielka Brytania) – Aleksiej Watutin (Rosja) 6:0 4:0 i krecz
Roberto Carballes Baena (Hiszpania, 7) – Witalij Saczko (Ukraina) 6:3, 7:6 (7-5)
Zdenek Kolar (Czechy) – Jiri Vesely (Czechy, 5) 7:6 (9-7), 6:3
Nicola Kuhn (Hiszpania) – Albert Ramos-Vinolas (Hiszpania, 1) 1:6, 6:4, 6:4
Kamil Majchrzak (Polska) – Andrea Pellegrino (Włochy) 6:3, 7:6 (9-7)