ME siatkarzy 2021: Polska – Słowenia. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka

Mistrzostwa Europy siatkarzy 2021 wkraczają w decydującą fazę! Polscy siatkarze w pierwszym sobotnim półfinale zagrają w Katowicach ze Słowenią. W drugiej parze rywalizować będą Włochy i Serbia. Transmisja meczu półfinałowego Polska – Słowenia siatkarskich ME w Polsacie Sport i Polsat Box Go.

Katowicki Spodek będzie areną zmagań czterech najlepszych drużyn mistrzostw Europy siatkarzy 2021. W sobotnich półfinałach dojdzie do konfrontacji Polska – Słowenia (godzina 17.30) oraz Serbia – Włochy (godzina 20.30). W niedzielę zostaną rozegrane mecze o medale.

 

Polscy siatkarze w obecnej edycji mistrzostw Europy wygrali wszystkie dotychczasowe spotkania. Zaczęli w Krakowie, gdzie swoje mecze rozgrywały drużyny grupy A. Pokonali Portugalię 3:1, Serbię 3:2, Grecję 3:1, Belgię 3:0 oraz Ukrainę 3:0. Zajęli pierwszą lokatę w tabeli, w 1/8 finału pewnie ograli Finlandię 3:0. Ćwierćfinał przyniósł efektowne zwycięstwo 3:0 nad reprezentacją Rosji, dające awans do czołowej czwórki turnieju.

 

Zobacz także: Polska - Rosja. Skrót meczu

– Czerpiemy radość z tego, że gramy przy takiej publiczności. Chcieliśmy zagrać ten turniej do samego końca. Cieszymy się z tego. Jaki będzie rezultat, to życie pokaże – powiedział po ćwierćfinale Fabian Drzyzga. – Atmosfera była niesamowita, pomogliśmy w tym naszą grą. Klimat był jeszcze lepszy niż nasza gra, a o to trudno było podczas meczu z Rosją. Przed nami mecz w Katowicach, Spodek się uniesie – dodał.

 

Słowenia grała w grupie B w Ostrawie. W pierwszym spotkaniu turnieju zanotowała niespodziewaną porażkę 1:3 z reprezentacją Czech. Trzy kolejne zwycięstwa po 3:0 nad Czarnogórą, Białorusią i Bułgarią zapewniły awans do dalszych gier. Na zakończenie fazy grupowej ulegli 0:3 reprezentacji Włoch i zajęli drugie miejsce w tabeli. W 1/8 finału uporali się z Chorwacją (3:1), a w ćwierćfinale wzięli rewanż na Czechach, ogrywając ich w trzech setach.

 

Reprezentacja Polski ma ujemny bilans starć ze Słowenią w finałach mistrzostw Europy. W pierwszym spotkaniu obu ekip, w fazie grupowej ME 2015 Polacy wygrali 3:1, ale później Słoweńcy byli zmorą biało-czerwonych. Wygrali 3:2 w ćwierćfinale ME 2015, 3:0 w barażu o ćwierćfinał ME 2017 i 3:1 w półfinale ME 2019. Czas na przełamanie tej passy w półfinałowej konfrontacji w Katowicach.

 

Transmisja meczu półfinałowego ME siatkarzy Polska – Słowenia w sobotę 18 września od godziny 17:20 w Polsacie Sport i Polsat Box Go. Przedmeczowe studio od godziny 15:30.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie