Vital Heynen zapowiada odejście? "Jest duże prawdopodobieństwo, że to moje ostatnie mecze"

Siatkówka
Vital Heynen zapowiada odejście? "Jest duże prawdopodobieństwo, że to moje ostatnie mecze"
fot. Cyfrasport

Polscy siatkarze w znakomitym stylu awansowali do półfinału mistrzostw Europy 2021. W katowickim Spodku powalczą o medale i wiele wskazuje na to, że będą to ostatnie mecze reprezentacji pod wodzą Vitala Heynena. – Moje pierwsze spotkanie w roli trenera Polski miało miejsce właśnie w Katowicach – był to mecz z Kanadą. A teraz w weekend znów tam wrócę, nie wiem czy na swoje ostatnie mecze, ale jest takie duże prawdopodobieństwo – przyznał selekcjoner.

W półfinale mistrzostw Europy biało-czerwoni zmierzą się w sobotę w Katowicach ze Słowenią. W niedzielę zostaną rozegrane spotkania o medale. Wielu kibiców reprezentacji zadaje sobie pytanie, czy będą to ostatnie mecze Vitala Heynena w roli trenera reprezentacji Polski.

 

Zobacz także: Polska - Rosja. Skrót meczu

 

– Powrót do Spodka będzie dla mnie szczególny – podam trzy powody. Po pierwsze, swój ostatni mecz w Lidze Mistrzów jako zawodnik rozegrałem właśnie w Spodku przeciwko Jastrzębskiemu Węglowi w dniu, w którym Lozano został przedstawiony jako trener Polski. Po drugie, w 2014 roku będąc szkoleniowcem Niemiec, przeżyłem w Spodku fantastyczne mistrzostwa świata, na których wywalczyliśmy brązowy medal i był to jak dotąd największy sukces tego zespołu. Po trzecie, moje pierwsze spotkanie w roli trenera Polski miało miejsce właśnie w Katowicach – był to mecz z Kanadą. A teraz w weekend znów tam wrócę, nie wiem czy na swoje ostatnie mecze, ale jest takie duże prawdopodobieństwo – przyznał Heynen w rozmowie z portalem plusliga.pl po meczu ćwierćfinałowym z Rosją.

 

Belgijskiemu trenerowi po czempionacie Starego Kontynentu kończy się kontrakt. Po olimpijskiej porażce mowa nie zostanie najprawdopodobniej przedłużona przez PZPS. W tym momencie Heynen koncentruje się jednak na ostatnich meczach turnieju.

 

– Chcemy walczyć i pokazać dobrą siatkówkę. Przed meczem z Rosją powiedziałem chłopakom tylko jedno zdanie - chcę, żeby po meczu w szatni mogli być dumni z tego jak zagrali. To jest najważniejsze, nie sam wynik. Mam nadzieję, że tak samo będzie w Katowicach – dodał trener reprezentacji Polski.

 

Transmisje siatkarskich ME w Polsacie Sport i Polsat Box Go.

RM, Polsat Sport, plusliga.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie