EBL: Sensacja! Słupszczanie pokonali Enea Zastal

Grupa Sierleccy Czarni pokonali Enea Zastal BC Zielona Góra

Grupa Sierleccy Czarni nadal niepokonani w Energa Basket Lidze! Słupszczanie wygrali na wyjeździe z wicemistrzami Polski, Enea Zastalem BC Zielona Góra 91:83.

Lepiej spotkanie rozpoczęli goście, którzy m.in. dzięki Markowi Klassenowi prowadzili 9:5. Zielonogórzanie krok po kroku odrabiali straty, a po trafieniu Nemanji Nenadicia był remis. Serb po chwili zdobywał dla swojej drużyny przewagę. Mimo świetnej postawy Williama Garretta, to właśnie trójka Nenadicia ustawiła wynik po 10 minutach na 22:18. Drugą kwartę ekipa trenera Olivera Vidina rozpoczęła od serii 11:1 i po trójce Jarosława Zyskowskiego miała już 14 punktów przewagi. Po chwili różnicę powiększał jeszcze Devoe Joseph. Słupszczanie mieli spore problemy z konstruowaniem ofensywy, a to oznaczało, że nie mogli dotrzymać kroku przeciwnikom. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 48:34.

W trzecią kwartę zespół trenera Mantasa Cesnauskisa wszedł z zupełnie nową energią - trafienia Lewisa Beecha i Marka Klassena zbliżyły go na osiem punktów. Enea Zastal utrzymywał się na prowadzeniu, ale trójka Macieja Kucharka zmniejszyła straty przyjezdnych do zaledwie dwóch punktów! Po chwili Garrett dawał tej ekipie przewagę. Po 30 minutach było 61:65. W kolejnej części meczu Apić, Nenadić oraz Frazier zmieniali sytuację na korzyść gospodarzy - po trójce tego ostatniego wrócili na prowadzenie. Grupa Sierleccy Czarni znowu zdobywali jednak przewagę - głównie dzięki akcjom Mikołaja Witlińskiego i Jakuba Musiała. W końcówce kluczowe rzuty trafiali też Garrett oraz Klassen i niespodziewanie to słupszczanie zwyciężyli 91:83!

Najlepszym zawodnikiem gości był Marek Klassen, który zdobył 24 punkty, 6 asyst i 4 zbiórki. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Dragan Apić z 24 punktami i 7 zbiórkami.

Enea Zastal BC Zielona Góra - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 83:91 (22:18, 26:16, 13:31, 22:26).

Punkty:

Enea Zastal BC Zielona Góra: Dragan Apic 24, Devoe Joseph 16, Jarosław Zyskowski 12, Nemanja Nenadic 12, Andy Mazurczak 11, David Brembly 5, Krzysztof Sulima 2, Tony Meier 1, Branden Frazier 0.

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk: Marek Klassen 24, William Garrett 24, Beau Beech 15, Mikołaj Witliński 10, Jakub Musiał 9, Maciej Kucharek 7, Kalif Young 2, Błażej Kulikowski 0, Dawid Słupiński 0.