El. MŚ 2023: Polska - Belgia. Relacja i wynik na żywo

Piłka nożna

Piłkarska reprezentacja Polski kobiet piątkowym meczem z Belgią w Gdańsku rozpocznie grę o finały mistrzostw świata 2023. - To rywal trudny, poukładany, ale w pewien sposób przewidywalny - oceniła trenerka Polek Nina Patalon. Relacja na żywo z meczu Polska - Belgia na Polsatsport.pl.

Starcie na Polsat Plus Arenie będzie dla Patalon debiutem w spotkaniu o punkty, wcześniej prowadziła zespół w grach towarzyskich.

 

Reprezentacja Belgii jest obecnie sklasyfikowana na 19. miejscu w światowych rankingu, Polska na 29. - To stawia rywala w roli faworyta, ale dla nas nie stanowi problemu. Belgia ma drużynę od lat występująca w finałach dużych imprez, w jej składzie są zawodniczki na europejskim poziomie. To poukładany zespół, od 2017 grający w podobnym zestawieniu. Z jednej strony pozwala to na powtarzalność, automatyzm w działaniu, z drugiej – powoduje, że rywalki są w jakiś sposób przewidywalne - powiedziała Patalon, która w kwietniu zastąpiła Miłosza Stępińskiego.

 

Selekcjonerka podkreśliła, że reprezentacja pierwszy raz zagra na tak dużym stadionie.

 

Polki cztery dni później na wyjeździe zmierzą się w kolejnym eliminacyjnym spotkaniu z Armenią. W grupie F ich rywalkami są jeszcze ekipy Norwegii, Albanii i Kosowa.

 

Do rywalizacji w strefie UEFA zgłosiło się 51 zespołów narodowych. Zostały podzielone na dziewięć grup, sześcio- i pięciozespołowych.

 

Eliminacje potrwają rok. Zwycięzcy grup awansują bezpośrednio do finałów, a zespoły z drugich miejsc zagrają w barażach. Dwa najlepsze zapewnią sobie awans, a trzecia będzie miała jeszcze szansę w interkontynentalnym turnieju barażowym z udziałem 10 ekip.

 

W finałach MŚ wystąpią 32 drużyny, dwaj gospodarze – bez konieczności gry w kwalifikacjach.

 

Polki w kwalifikacjach do poprzednich MŚ (2019) zajęły w grupie trzecie miejsce za Szkocją i Szwajcarią, wyprzedziły Albanię i Białoruś, co nie dało im awansu.

 

Relacja na żywo z meczu el. MŚ 2023 Polska - Belgia na Polsatsport.pl. Początek o godz. 19:00.

MC, Polsat Sport, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie