Manchester United stracił przez pandemię ponad 100 mln euro

Piłka nożna
Manchester United stracił przez pandemię ponad 100 mln euro
fot. PAP
Manchester United stracił przez pandemię ponad 100 mln euro.

Manchester United z powodu pandemii w okresie między 30 czerwca 2020 a 30 czerwca tego roku stracił netto 92,2 mln funtów, czyli ok. 107 mln euro - ogłosił angielski klub piłkarski.

Całkowity dochód klubu w czasie tych 12 miesięcy spadł o 2,9 proc. do 494 mln funtów (578 mln euro). Największy ubytek w poszczególnych składowych to tzw. dzień meczowy, z którego dochody spadły o 92,1 proc., gdyż w poprzednim sezonie większość spotkań rozegrana została przy pustych trybunach.

 

Klub uważa, że część strat wynika również ze wzrostu podatków, które mają płacić brytyjskie firmy, a byłyby one jeszcze większe, gdyby nie wzrost wpływów z tytułu praw telewizyjnych i dochody z Ligi Mistrzów.

 

"To był niewątpliwie jeden z najtrudniejszych okresów w historii Manchesteru United" - oświadczył wiceprezes klubu Ed Woodward.

 

"Robiliśmy wszystko, by zminimalizować straty w czasie pandemii i teraz wychodzimy na prostą. Stąd wzmocnienie składu przez transfery Cristiano Ronaldo, Raphaela Varane'a, Jadona Sancho i Toma Heatona. To pokazuje, że cały czas mamy zdolność przyciągnięcia najlepszych piłkarzy świata" - dodał.

 

Po czterech kolejkach nowego sezonu Premier League "Czerwone Diabły" z 10 punktami prowadzą w tabeli. Zmagania w Lidze Mistrzów zespół norweskiego trenera Ole Gunnara Solskjaera zaczął jednak od porażki ze szwajcarskim Young Boys Berno 1:2.

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie