Youri Kalenga poznał rywala na Polsat Boxing Night 11

Sporty walki
Youri Kalenga poznał rywala na Polsat Boxing Night 11
fot. Materiały prasowe
Youri Kalenga

22 października w Gliwicach czeka nas kolejna odsłona gali Polsat Boxing Night! W niej pojawi się m.in. Youri Kalenga, który poznał już rywala na to wydarzenie.

Adwersarzem Kalengi (27-6-0) będzie Siergiej Radczenko (7-7-0). Zapowiada się starcie niezwykle doświadczonych pięściarzy.

 

- Wydaje mi się, że to nie będzie łatwa walka dla Kalengi, który w Polsce zdobył dużą popularność. Mam wrażenie, jakby tu się przeprowadził (śmiech). To solidny pięściarz o dobrych warunkach fizycznych, który stoczył pojedynki z naszą czołówką pięściarzy. Radczenko również wyrobił sobie nazwisko na Polakach. Też nie jest gwiazdą boksu, ale jest solidny. Ostatnio pierwszy raz przegrał przed czasem i ciekawy jestem, czy coś się skończyło, a może będzie w stanie sprawić Kalendze sporo kłopotów - powiedział w programie Koloseum, Przemysław Saleta.

 

Zobacz także: Czy walka Evandera Holyfielda była przestępstwem? "Nie można upiększać świni makijażem"

 

W podobnym tonie wypowiedział się Grzegorz Proksa. - Kalenga to bardzo solidny zawodnik, który jest barwną i pozytywną postacią. Chciałby zyskać popularność w naszym kraju. Uważam, że powinien sobie poradzić, ale trzeba to jeszcze pokazać w ringu - skwitował Proksa.

 

Radczenko to 34-letni pięściarz rodem z Ukrainy, który przegrał pięć ostatnich walk. Walczył m.in. z Adamem Balskim, Michałem Cieślakiem i Krzysztofem Głowackim. Wszystkie te pojedynki przegrał.

 

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie